Pasak rašytojo Alessandro Baricco, „Šilkas“ – ne romanas ir ne apsakymas.

„Tai – istorija. Jos pradžia – apie vyrą, kuris keliauja per pasaulį, o pabaiga apie vieną ežerą, tyvuliuojantį vėjuotomis dienomis… Visos istorijos turi savo muziką. Šios istorijos muzika balta. Tai svarbu paaiškinti, nes balta muzika yra keista muzika. Kartais ji trikdo. Ji grojama tyliai, pagal ją šokama lėtai. Kai grojama gerai, tada tarsi girdi grojant tylą ir, žvelgiant į tuos, kurie šoka, kurie juda kaip dievai, atrodo, jog jie nejuda“ – šitaip savo kūrinį apibūdina pats autorius.

Pasak teatro pranešimo spaudai, Birutei Mar, kuriai Alessandro Baricco – vienas mėgstamiausių šiuolaikinių rašytojų, yra tekę su juo bendrauti, taip pat mėginti teatrinėmis ir šokio priemonėmis prakalbinti jo kūrybą – prieš kelis metus buvo sukurta šokio miniatiūra „Prie jūros“ pagal Baricco romaną „Jūra vandenynas“.

Inscenizacijos autorė ir pagrindinio vaidmens atlikėja įsitikinusi, kad „Šilke“ girdėti nostalgija tam, ko nebėra – jausmų šilkui, paslapčiai. „O kas gi tas „Šilkas“? Iliuzija, didesnė už realybę? Šydas, gaubiantis visą mūsų žemišką būtį? Nepasakyti viens kitam jausmai, žodžiai? Širdies gelmių realybė – didžiulė, tyvuliuojanti lyg vandenynas?“, šiek klausimai, iškilę spektaklio autorei, sudomins ir žiūrovus – subtilių jausmų ir subtilaus teatro gerbėjus.

Spektaklyje kartu su Birute Mar vaidina Gediminas Storpirštis, džiazo dainininkė Andrė Pabarčiūtė. Scenografiją „Šilkui“ sukūrė Artūras Šimonis, kostiumų dailininkė Jolanta Rimkutė, kompozitorius Antanas Kučinskas, choreografė Edita Stundytė.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją