Kaip penktadienį pranešė Kultūros ministerija, Pasaulio lietuvių dainų šventė vyks birželio 30-liepos 6 dienomis Vilniuje .

Komisijoje, kuriai vadovaus kultūros ministrė, yra Kultūros ministerijos sekretorius Juozas Širvinskas, Valstybinio dainų ir šokių ansamblio "Lietuva" vadovas Jonas Aleksandravičius, Lietuvos liaudies kultūros centro direktorius Juozas Mikutavičius, Kauno valstybinio choro meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Petras Bingelis bei Vilniaus konservatorijos dėstytoja Laimutė Kisielienė.

Taip pat komisijos nariais tapo Vilniaus miesto savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto departamento direktorius Gražvydas Kazakevičius, Lietuvos viešosios policijos biuro vyriausiasis komisaras Vytautas Navickas, Vilniaus vicemeras Vitas Mačiulis bei Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos generalinis direktorius Valentinas Milaknis.

Pasaulio lietuvių dainų šventę organizuos ir folklorinio ansamblio "Blezdinga" vadovė Veronika Povilionienė, Lietuvos savivaldybių asociacijos vadovas, Ignalinos rajono meras Bronis Ropė, baletmeisterė Marija Vaitulevičiūtė, sostinės savivaldybės Kultūros ir meno skyriaus vadovas Edmundas Žalpys.

Komisijoje taip pat bus Lietuvos muzikos akademijos, Švietimo ir mokslo ministerijos, Vilniaus miesto Plėtros departamento, Lietuvos nacionalinės filharmonijos Klaipėdos skyriaus, Trakų rajono savivaldybės bei kitų organizacijų atstovai.

Komisijai pavesta organizuoti Pasaulio lietuvių dainų šventę, skirtą Lietuvos valstybės - karaliaus Mindaugo karūnavimo 750 metų jubiliejui paminėti.

Trečioje Pasaulio lietuvių dainų šventėje dalyvaus 28 tūkst. šokėjų, muzikantų, dainininkų, tautodailininkų, iš kurių 1 tūkst. atvyks iš užsienio.

Pasaulio lietuvių dainų šventės paprastai rengiamos kas ketveri metai, tačiau nors pastarąjį kartą šventė vyko 1998 metais, kita šventė dėl Mindaugo jubiliejaus buvo perkelta iš 2002-ųjų į 2003-ius metus.

750-ųjų karaliaus Mindaugo karūnavimo jubiliejaus programoje numatyta ir didelė kultūros renginių programa: įvairios parodos, konferencijos, paskaitos, knygų, dokumentų rengimas ir leidimas. Šia proga birželį Vilniuje taip pat bus rengiamos Lietuvos sporto žaidynių finalinės varžybos ir sporto šventė.

1253 metais Mindaugo karūnavimas padėjo pamatus istoriniam Lietuvos įsitvirtinimui ir išlikimui.