„Kas yra subkultūros? Nors sunku surasti vienareikšmišką apibrėžimą, juos galima vadinti aktyviais jaunatviškais judėjimais, kuriuos vienija išraiškinga veikla, muzika, aprangos stilius, o kartais net filosofija. Tai ne tik žinomos gatvių puošmenos – pankai, metalistai, baikeriai, gotai, rastamanai – bet ir menkiau pažįstami flešmoberiai, parkūrininkai ar emo,“ – pranešime spaudai teigia „drag-on-fly“ sumanytojas Kristupas Sabolius.

Paskutinį rugsėjo savaitgalį prasidėsiantis renginys į Vilniaus mokytojų namų kiemelį sutrauks įvairių subkultūrų atstovus ir miestiečius. Viena svarbiausių festivalio programos dalių – nemokami kino seansai.

Šia universalia meno kalba bus siekiama visuomenei atverti subkultūrų gyvenimo užkulisius. Kiekvieną savaitgalio vakarą žiūrovai išvys net po du filmus apie įvairių subkultūrų gyvenimą: nuo pankų iki metalistų, nuo hipių iki skustagalvių.

Visus tris festivalio vakarus, Vilniaus mokytojų namų kiemelyje rinksis subkultūrų atstovai, kurie ne tik pasakos apie savo gyvenimo būdą, bet ir įtrauks į netradicinio šokio eksperimentą, pasiūlys čia pat susimeistrauti naudingų daiktų ar pakvies į didelio susidomėjimo sulaukusį „blusų“ turgų, kuriame apsilankyti bus galima jau rugsėjo 28 d. popietę.

Pirmasis ir kol kas tik minimalistinis festivalis „drag-on-fly“ žada tapti kasmetiniu renginiu. Ateityje daugiau dėmesio bus skiriama muzikai ir kūrybinėms dirbtuvėms. Taip siekiama pagrindinio iniciatyvos tikslo – ne tik suteikti dar vieną galimybę subkultūroms prisistatyti, bet ir paskatinti miestiečių pažinimo norą, paneigti išankstines nuostatas ir stereotipus, skatinti kūrybiškumą, bendravimą ir toleranciją.