Pernai juose dalyvavo daugiau kaip 2000 muziejų iš keturiasdešimties šalių. „Muziejų nakties“ renginius kasmet aktyviai organizuoja ir „Aušros“ muziejus, rašoma pranešime spaudai.

Slėpininga „Naktis muziejuje N-14“ lankytojus pakvies įsitraukti į nakties paslapčių labirintus, vaizdo, muzikos, šokio, skonio pasaulį bei perkels į XX amžiaus pradžią – į secesijos laikotarpį.

Tai laikas, kada žmonės galutinai išsivadavo nuo kūniškumo slėpimo, išaukštino kūno grožį. Šis laikotarpis yra svarbus reikšmingais kultūriniais atradimais – pažintimi su Artimaisiais Rytais, kino kūdikyste ir pirmaisiais bandymais kurti meninę erotinę fotografiją.

Visa šių atradimų istorija jausmingai ir gundančiai atsiskleis kūno grožiui skirtoje atvirukų parodoje, kuri bus eksponuojama unikaliame sececijos architektūros paminkle – Ch. Frenkelio viloje.

Nuogo kūno grožis nuo seno buvo įvairių menų objektas, o išrastas fotografijos procesas atvėrė naujas kūno vaizdavimo galimybes – erotinės fotografijos žaibiškai išpopuliarėjo. Nepralenkiami čia buvo prancūzai, kurie pirmieji pradėjo leisti erotinius atvirukus.

Jais išgarsėjo ir vienas žymiausių XX a. pradžios fotografų prancūzas Julianas Mandelis (Julian Mandel). J. Mandelio fotografijose labai meniškai ir rafinuotai fiksuojamas moters kūno grožis, o minkšta šviesa ir subtilūs sepijos tonai suteikia kompozicijoms intymios, romantiškos nuotaikos.

Beveik keturios dešimtys J. Mandelio atvirukų XX a. pradžioje pateko į žinomo pedagogo, dailininko, publicisto Jaroslavo Rimkaus atvirukų kolekciją, skirtą moters grožiui. Šiandien kolekciją puoselėja ir pildo J. Rimkaus sūnus šiaulietis menotyrininkas profesorius Vytenis Rimkus, kuris ir pristatys šią parodą.

Žmogaus dydžio atvirukų reprodukcijos lankytojams leis pasijusti paslaptingų XX a. pradžios gražuolių apsuptyje, o „naktinėjantys“ gyvieji ekspozicijos personažai bei klasikinės gitaros virpesiai nakties tamsoje pakvies pasidalinti savo paslaptimis. Parodos fone vyks pokalbiai lyčių studijų, vizualumo, kultūrinės antropologijos temomis.

Apie kultūrinius lyčių pavidalus diskutuos filosofai, menotyrininkai, kultūrologai, vizualiųjų menų kūrėjai, muziejininkai ir muziejaus lankytojai.Saldūs ir gurmaniški, Artimųjų Rytų egzotika dvelkiantys potyriai lankytojų lauks prie „Presto“ arbatėlės, o išskirtinė galimybė apžiūrėti Ch. Fenkelio vilą žvakių šviesoje paruoš vakaro svečius paskutinei „Nakties muziejuje N-14“ staigmenai, didžiajam moderno atradimui – kinui.

Smalsu, kokie XX a. pradžioje buvo filmai, atspindėję žmonių norą pažinti sritis, ilgą laiką buvusias tabu? Puritoniškas pažiūras teks palikti namie, nes retro kino salėje bus demonstruojami filmai, sukurti prancūzų „Editions Astarte Paris“ kompanijoje.

Astarte – tai senovės Sirijos meilės ir vaisingumo deivė, todėl filmai bus prisotinti meilės žaismo gal net ir daugiau, nei tikimasi.

Visi Europos Tarybos globojamos „Muziejų nakties“ renginiai – nemokami.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją