19-mečio dramaturgo Virginijaus Duobos pjesės pastatymą, kuris turėtų sudominti moksleivius, Vilniaus žiūrovams pristato Almos Adamkienės labdaros ir paramos fondas, rašoma fondo pranešime spaudai.

Spektaklis "30 litų. Mirtos istorija" - klaipėdiškių studentų teatro iniciatyva surengto projekto "Jaunimas - jaunimui" rezultatas.

Įgyvendinant šį projektą buvo paskelbtas šiuolaikiniam jaunimui aktualios jaunojo dramaturgo pjesės konkursas, kuriamedalyvavo jaunieji rašytojai iš Akmenės, Alytaus, Druskininkų, Klaipėdos, Radviliškio ir kitų miestų.

Konkursą laimėjusio V.Duobos iš Šakių pjesė patraukė "Dramos klasę" savitumu. "30 litų. Mirtos istorija" pasakoja apie miesto mergaitę, kurią seksualinė tėvo prievarta ir motinos abejingumas privertė išeiti gyventi į sąvartyną.

Žymus Klaipėdos dramos teatro aktorius, universiteto teatro "Dramos klasė" režisierius Vytautas Anužis teigė, kad publicistinis, tiesiogiai į žiūrovą besikreipiantis spektaklis išsako jo kūrėjų poziciją, iškelia visuomenės skaudulį - prievartos šeimose problemą, ir skatina šios problemos analizę.