Originaliais filosofiniais kūriniais tarptautinį pripažinimą pelniusio S. Vaitiekūno instaliaciją meno gerbėjai pirmą kartą galės įvertinti „Vartų“ galerijos gimtadienio renginyje vasario 26 d., antradienį, 20 val.

S. Vaitiekūno „Requiem orkestrui“ – tai milžiniškas senų bei visiškai naujų, tinkančių grojimui, varinių pučiamųjų instrumentų labirintas, apraizgytas laidais ir žybsintis lemputėmis. Kiekvienas nebylaus orkestro „narys“ turi savo kėdę ir piupitrą. Iš viso šiame orkestre yra 141 viena vieta, lygiai tiek kiek Lietuvos Seime yra parlamentarų.

„Nors šis mano darbas gali būti interpretuojamas ir politiniame kontekste, iš tiesų tai yra universali metafora ir kartu provokacija, kurios prasmes ir reikšmes kiekvienas supras savaip. Kurdamas šį orkestrą, galvojau apie visus ir viską, bet kiekvienas jame atras asmeninę, tik sau skirtą žinią“, - sako menininkas. S. Vaitiekūnas meno kalba kviečia visus meno gerbėjus, politinius bei visuomenės veikėjus pamąstyti, kodėl orkestras visgi nesugeba išgauti nė vienos natos.

„Priežasčių tam milijonai – galbūt kaltos supainiotos penklinės, galbūt nemokėjimas groti vienu ar kitu instrumentu, o gal tai, kad nėra muzikantų. Tačiau net jei ir būtų kam groti, jie vienas kito negirdėtų, nes atitverti siena, kuri politiniame kontekste galėtų simbolizuoti politinį atsitvėrimą bei tarpusavio nesusiklausymą“ – sako menininkas.

S. Vaitiekūnas instaliaciją kūrė 4 metus, pučiamuosius instrumentus rinko iš draugų, pirko įvairiuose aukcionuose bei sendaikčių turguose. Kelių dešimčių tūkstančių litų vertės meno kūrinį autorius finansavo pats.

Užsienyje bei Lietuvoje gerai žinomo meno kūrėjo naujausios instaliacijos pristatymas jau dabar sulaukė tarptautinio susidomėjimo. Šią savaitę S. Vaitiekūną aplankys Vokietijos žurnalistų grupė, kuri kurs dokumentinį filmą apie menininką, lankysis jo studijoje bei vietose, kur eksponuojami jo kūriniai. Tai jau ne pirmas atvejis, kai S. Vaitiekūno kūryba sudomina vokiečius – menininko instaliacija „Bon Voyage“ prieš keletą metų pristatyta Michaelio Schulzo naujos galerijos atidaryme Berlyne, su šiuo kūriniu ta pati galerija pernai prisistatė tarptautinėje meno mugėje „Art Karlsruhe“.Vokietijoje. Rudenį menininkas rengia didelę personalinę parodą Bazelyje.

S. Vaitiekūno kūriniai yra įvertinti jau ne vienoje tarptautinėje parodoje, žymiausi jo darbai – iš akmenų sukurta instaliacija „Žinia“, atspindinti pasaulį užgriuvusios informacijos laviną, lovos ir vamzdžio hibridas „Truba“, iš betono plytų ir etnografinių ližių sudaryta instaliacija „Bon Voyage“. Europos parke eksponuojama autoriaus skulptūra „Axis Mundi“, o Vilniaus savivaldybės pastate - iš tūkstančių laikrodžių mechanizmų bei diskinių pjūklų sukurta kolona „Chronos“.

„Vartai“ – viena didžiausių Baltijos šalių ir Vilniaus meno galerijų, turinti didžiulę tarptautinę parodų organizavimo ir įvairių meno projektų vystymo patirtį. „Vartai“ buvo įkurti 1991 m. Jau daugiau nei dešimtmetį galerija dalyvauja tarptautiniuose projektuose, mugėse bei bienalėse.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją