Savita svečio kūryba

Akmens skulptūros simpoziumo organizatorius ir dalyvis Vytautas Tallat-Kelpša džiaugiasi, kad šiemet sulaukė labai daug norinčiųjų dalyvauti simpoziume paraiškų. Deja, nedidelis finansavimas neleido simpoziumui išsiplėsti. Savivaldybė projektui iš prašomų 60 tūkstančių litų skyrė 40 tūkstančių, šiek tiek parėmė ir Panevėžio statybos trestas, o „Aukštaitijos vandenys“ suteikė techninę pagalbą - elektrą, vandenį, transportą.

„Gaila, bet gana žymus skulptorius iš Rumunijos nedalyvavo simpoziume tik todėl, kad negalėjome padengti kelionės išlaidų. Svečias iš Meksikos labai dejavo dėl didelių kelionės kaštų, juk honoraro už skulptūrą nepakako padengti išlaidoms. Vis dėlto čia buvo gera patirtis - jam neteko anksčiau dirbti su tokiais dideliais granito akmenimis, todėl net ir įrankius atsivežė visiškai netinkamus“, - pasakojo V.Tallat-Kelpša.

Šiemet surengtas simpoziumas skyrėsi nuo prieš dvejus metus surengto pirmojo. Šįkart skulptoriai kūrė tema „Teatras“. „Visi stengėsi laikytis temos. Tai atsiskleidžia net ir pavadinimuose: „Premjera“, „Akmenų teatras“, „Prologas“. Kiti gal kiek mažiau atsižvelgė į temą. Pavyzdžiui, meksikietis savo skulptūroje vaizduoja šeimą, bet kaip jis pats sakė, tai gyvenimo teatras“, - pristatė darbus simpoziumo organizatorius.

Skulptūros nenukentės

Nemažai skulptorių atvyko pasižiūrėti, kokioje vietoje galiausiai įsitaisė jų darbai. Bene labiausiai patenkintas idealiai parinkta vieta buvo latvių menininkas, nes jo skulptūros fone matosi vanduo. Simpoziumo organizatorius tikisi, kad šių metų skulptūros nenukentės.

„Praėjusio simpoziumo metu mano sūnaus sukurtos skulptūros stiklai buvo išdaužti, tad dabar ją jau reikia restauruoti. Šiemet nelabai ką ir galima bus sugadinti ar sudaužyti“, - pasakoja V. Tallat-Kelpša apie šįkart sukurtus kur kas didesnės apimties kūrinius. Jam džiugu, kad simpoziumo metu kuriančius menininkus aplankė nemažai žiūrovų, be to, darbų pristatymo metu išgirsta nemažai gražių žodžių.