Jau tradiciniu tapęs festivalis apima spalvingą kultūrinę programą, skirtą ir klasikinės muzikos žinovams, ir pramoginių renginių mėgėjams, ir visai šeimai.

„Džiaugiamės, kad su šiuo festivaliu pavyko atgaivinti nuolat Lietuvos vasaros sostinėje Palangoje vykstančių profesionalios muzikos koncertų, patrauklių vakarų, parodų tradicijas,“ – mano festivalį organizuojančios koncertinės agentūros „Klasikos projektai“ prezidentas Romualdas Petraitis.

Svečiai iš tolimiausių šalių

Organizatoriai didžiuojasi, kad šįmet renginys tapo tarptautiniu, o programoje – gausu garsių atlikėjų vardų ir įdomių pasirodymų. Pasak pranešimo spaudai, vieni iš tolimiausių svečių - garsi japonų tradicinės muzikos virtuozė Isobe Mieko ir jos ansamblis.

Tad simboliškai trumpiausios metų nakties vakarą birželio 23 dieną, šeštadienį, kurorto gyventojų ir svečių Palangos Senosios gimnazijos salėje lauks pažintis su autentiška Tekančios saulės šalies nacionaline muzika ir šokiu.

Liepos mėnesį Jūratės ir Kastyčio skvere pasitiks keli nemokami renginiai. Profesionalus prancūzų ansamblis „Musicabrass“ stebins žaismingais gatvės koncertais, kurie neabejotinai įtrauks kiekvieną praeivį.

Mėnesio antroje pusėje čia jausmus kaitins Australijos aborigenų ir Torres salų šokio teatro trupė „Descendance“ su intriguojančia programa – „Laukinės aistros“.

Rugpjūčio 13 – 14 dienomis Palangos vasaros estradą užburs egzotiškas Kinijos cirkas su „Auksinio liūto legendomis“. Sakoma, kad dauguma numerių, kuriuos atlieka kinų cirko artistai, neįveikiami nė vienam pasaulio cirko artistui ir vadinami aštuntuoju pasaulio stebuklu.

Klasikinės muzikos koncertų ciklas

Festivalio programa neįsivaizduojama be Klasikinės muzikos koncertų ciklo, kurio gerbėjų šįmet lauks gausūs profesionalių ir žinomų atlikėjų pasirodymai. Gintaro muziejaus židinio menėje klausytojus žavės kamerinės muzikos ansamblis „Musica humana“ (meno vadovas prof. Algirdas Vizgirda), Baltijos gitarų kvartetas su Judita Leitaitė ir kitais solistais.

Koncertuos Čiurlionio kvartetas, Valstybinio Vilniaus kvartetas bei žymūs svečiai iš Rusijos – Liudmila Škirtil (mecosopranas), ir Jurij Serov (fortepijonas). Skambės amžina J.S.Bacho, W.A.Mozarto, L. van Beethoveno, G.F.Händelio ir kitų klasikų muzika, taip pat jausmingi romansai ar temperamentingos ispanų liaudies dainos.

Palangą taip pat aplankys Europos Sąjungos kamerinis orkestras (meno vadovė Eva Stegeman), tarptautinis Baltijos akordeonų kvintetas „Excelsior. Populiariausiomis dainomis ir duetais, Lotynų Amerikos ritmais, F. Sinatros ir E. Presley melodijomis džiugins žymus sopranas Asmik Grigorian, baritonas Giedrius Žalys ir kamerinis orkestras “Mezzo”.

Vieni žymiausių svečių Klasikinės muzikos koncertų programoje – kamerinis orkestras „Maskvos virtuozai“ (meno vadovas Vladimiras Spivakovas), kuriam diriguos maestro Saulius Sondeckis. Rugpjūčio pabaigoje šį gražų ciklą užbaigs programa "Mes papuošim...", su fortepijono virtuozu Petru Geniušu ir publikos mylimu solistu Vytautu Juozapaičiu.

Jubiliejų metai

Liepos pirmąją dieną į Palangos vasaros estradą visus vaikučius kartu su tėveliais kvies metų nebeskaičiuojantis, legendinis, bet amžinai jaunas projektas „Tele Bim Bam vasarojantiems vaikams“. O juk kiekvienas giliai širdy tebėra svajojantis vaikas. Tuo tarpu suaugusiųjų laukia puikiai pažįstamų scenos asmenybių jubiliejiniai pasirodymai, o tokiomis progomis šie metai kaip niekad turtingi.

Liepos septintą dieną į Palangos vasaros estradą kviečiami visi Stasio Povilaičio gerbėjai. Kartu su dainininku publika švęs garbingą scenos jubiliejų, prisimins senas geras dainas ir išgirs naująsias. Jubiliejiniame koncerte gros Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos lengvosios muzikos orkestras, scenos viešnios – dainininkės Birutė Dambrauskaitė, Rosita Čivilytė, Inga Jankauskaitė.

Rugpjūčio mėnesį lauks dar vienas jubiliejinis koncertas, kurio kaltininkas – populiarių nuotaikingų dainų atlikėjas Edmundas Kučinskas su broliu Rimvydu ir draugais.

Bene didžiausia vasaros šventė Palangos vasaros estradoje, kurioje sužibės visa televizijos žvaigždžių padangė – „Vasaros dešimtukas“. Liepos 14 dieną čia su žiūrovais susitiks „Lietuvos dainų dešimtuko“ bei „Lietuvos šokių dešimtuko” dalyviai. Jie kartu su publika minės auksinį – penkiasdešimtąjį Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos sezoną.

Svajingi vakarai Gintaro muziejaus terasoje

Įpusėjus liepai Gintaro muziejaus terasoje prasidės žiūrovų jau pamėgta poezijos ir muzikos šventė „Ramios, malonios vasaros naktys…“. Pirmasis poezijos vakaras skirtas visiems mylintiems. Ciklą pratęs kita simboliais turtinga teatrinė impresija „Geismas gyventi“ pagal M.K.Čiurlionio kūrybą. Taip pat lauks susitikimas su Justinu Marcinkevičium, ypač įdomus Donato ir Raimundo Banionių kūrybos vakaras. Vasarinius poezijos vakarus vainikuos nostalgiška pažintis su Vytauto Mačernio ir Henriko Nagio poezija.

Kaip niekad jausmingos šįmet bus nuo „Palangos vasaros“ neatsiejamos „Nakties serenados“, rengiamos kartu su Lietuvos nacionaline filharmonija, rugpjūčio 4-11 dienomis. Jų metu Lietuvos kamerinis orkestras su žymiais solistais, dirigentais, taip pat svečiais iš Vokietijos atliks W.A.Mozarto, J.Haydno, G.F. Händelio, kitų kompozitorių kūrinius, ištraukas iš klasikinių arijų ir duetų.

Na, o „Palangos vasaros“ uždarymu taps džiaugsmingas tarptautinis pučiamųjų muzikos festivalis „Pajūrio dūdos 2007“. Rugpjūčio paskutinįjį savaitgalį kurorto miesto skveruose, aikštėse ir gatvėse išdidžiai išsirikiuos daugiau nei dešimt pučiamųjų orkestrų ir ansamblių iš įvairių Lietuvos ir Europos miestų. Toli aidinčios melodijos atsisveikins su vasaros šurmuliu iki kitų metų.