Ši nepaprastai vertinga siunta yra daugiau negu prieš metus pasirašytos dvišalės tarpvyriausybinės sutarties tarp Japonijos ir Lietuvos rezultatas, kuomet Japonijos vyriausybė Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui paskyrė kultūrinę paramą instrumentų įsigijimui, rašoma LVSO pranešime.

Balandžio 19 d., vykusios ekspertizės metu kompanijų „Yamaha“ bei „Sumitomo Corporation“ atstovai ir Japonijos ambasados Lietuvoje atstovas Haruhiro Cunašima nustatė, jog instrumentai yra puikios būklės, kelionę jūra ištvėrė gerai ir yra paruošti naudojimui. Nauji aukščiausios klasės pasaulyje pripažinti vienais geriausių japonų gamintojų muzikos instrumentai, jų priedai bei priežiūros priemonės jau tapo naujaisiais orkestro muzikantų darbo įrankiais.

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras praturtėjo ne tik daugiau negu 40 naujų pučiamųjų bei mušamųjų instrumentų, daugybe profesionalių instrumentų priežiūros priemonių bei priedų, bet ir itin brangiais egzemplioriais: čelesta, įspūdingo auksuoto korpuso arfa bei koncertiniu „Yamaha“ fortepijonu.

Ši Japonijos kultūrinė parama orkestrui yra didelis kolektyvo meninės veiklos įvertinimas ir pripažinimas, nes Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras tapo pirmuoju profesionaliu muzikų kolektyvu, gavusiu šią paramą Lietuvoje.

„Tai ypatingas įvykis orkestro gyvenime, vardan kurio žygius pradėjome dar 1996 metais. Šiandien turime apčiuopiamus rezultatus ir didelį orkestro profesionalumo įvertinimą“ – sakė Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro meno vadovas ir vyr. dirigentas maestro Gintaras Rinkevičius.

Naujuosius instrumentus publika galės pamatyti ir išgirsti jau gegužės 18 d., Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro XVIII sezono uždarymo koncerte.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją