Prieš 10 metų susibūręs Lietuvos Vytautų klubas vienija Vytauto ir Vytautės vardą turinčius asmenis. Iš 600 klubo narių, Vytaučių yra tik 20.

Klubo prezidentas Vytautas Juodka BNS sakė kad, "klubas stengiasi dalyvauti visuose renginiuose, susijusiuose su Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto vardu, ypač Žalgirio dienos minėjimuose".

Žalgirio mūšio dienos minėjimą Kaune pradės ant žirgų jojanti Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Vytauto palyda. Žygiuojančią nuo Šv.Mykolo Archangelo (Įgulos) bažnyčios iki Vytauto Didžiojo paminklo palydą lydės Lietuvos karinių oro pajėgų pučiamųjų instrumentų orkestras.

Prie Vytauto Didžiojo paminklo Laisvės alėjoje koncertuos senosios muzikos ansamblis "Alta Danza".

Žalgirio mūšis buvo paminėtas ir Lenkijoje. Šeštadienį surengtą inscenizuotą Žalgirio mūšį, kaip prieš 592 metus, laimėjo jungtinė lietuvių ir lenkų kariuomenė.

Žalgirio mūšis vyko 1410 metų liepos 15 dieną, kuomet jungtinė Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Lenkijos karalystės kariuomenė sumušė kryžiuočius. Mūšyje žuvo 28 tūkst. žmonių: nukauti 22 tūkst. kryžiuočių ir 6 tūkst. lietuvių bei lenkų.

Iš viso kovoje dalyvavo 27 tūkst. kryžiuočių bei 31,5 tūkst. jungtinės lietuvių ir lenkų kariuomenės karių.

Žalgirio mūšis laikomas vienu didžiausių ir garsiausių viduramžių mūšių.