„Jei ne per dangų į žvaigždes, tai per žvaigždes – į dangų“,– taip „realybės šou“ yra pakomentavęs Gintaras Beresnevičius. Intelektualai iki šiol diskutuoja, kas yra žvaigždžių kultas – pramoga ar religija.

Anot spektaklio režisieriaus G. Varno, „XXI a. pradžioje ypatingai išryškėjo jaunystės kultas. Kol tu jaunas, turi greitai tapti žvaigžde, turėti visko ir daug. Tai skiriasi nuo mūsų gyvenimo XX a., kai ko nors pasiekti, kažkuo tapti galėjome tik palaipsniui. Kelias į žvaigždes dabar turi būti kuo trumpesnis. Realybės šou ir yra šios tendencijos pasekmė.“

Kaip rašoma Kauno dramos teatro pranešime spaudai, jaunas žmogus žiūri realybės šou ir bando įvertinti save – galėčiau tapti žvaigžde, ar ne. Tuo tarpu, būsimieji aktoriai aiškinasi, kodėl mes kiekvienas norime švytėti ryškiau nei kiti.

„Realybės šou – kaip didelis zooparko voljeras, į kurį suleidžiami skirtingi gyvūnai ir stebima, kaip jie išsipjaus. Mums įdomu, kas vyksta su tais gyvūnėliais, kas atsitinka su tais žmonėmis, kurie į realybės šou ateina pilni norų ir svajonių“, – sako „Žvaigždžių krušos“ režisierius.

Šio spektaklio idėja gimė kurso vadovui bandant „ištraukti“ iš studentų tai, kuo dabar gyvena jauni žmonės. Jau pirmame Akademijos kurse būsimųjų aktorių istorijų pagrindu pradedantis dramaturgas Darius Piraitis sukūrė pjesę „(Auto)portretai“, kuri dar laukia savo kelio į sceną. Praėjusį pavasarį Šiuolaikinės lietuvių dramos panoramoje G. Varno kursas pristatė Aistės Ptakauskaitės pjesę apie mokinių gyvenimą „Tiesos paukštė“, tačiau vėliau šios pjesės režisierius atsisakė.

„Žvaigždžių kruša“ tapo vienu iš itin mūsų teatre retų atvejų, kai spektaklio dramaturgija gimsta repeticijų metu. Studentai patys sukūrė personažus, o etiuduose ir improvizacijose atsirado dialogai, situacijos, galiausiai – visas spektaklis.

Kūrybinę spektaklio komandą sudaro beveik išskirtinai studentai. Scenografiją ir kostiumus kuria Vilniaus dailės akademijos studentės Rita Urbonaitė ir Kristina Buklytė, o muziką – LMTA studentai Vainius Sodeika ir Vidas Bareikis. Scenarijų režisierius rašė kartu su jauna dramaturge Gabriele Labanauskaite. Spektaklyje taip pat naudojamos ištraukos iš neseniai išleistos Kristupo Saboliaus „Blogos knygos“.

„Žvaigždžių kruša“ – tai ne realybės šou kopija. Spektaklio kūrybinė grupė žaismingai ir kartu rimtai tiria savo personažų, patekusių į „zooparko voljerą“, likimus – į tai, kas atsitinka jaunam žmogui, patiriančiam staigaus „sužvaigždėjimo“ būseną. Jaunimui skirtame spektaklyje skambės „gyva“ muzika, išgirsime „gyvų“ keiksmažodžių, čia personažai „gyvai“ myli(si) ir „gyvai“ nekenčia.

Tokį gyvą spektaklį galės žiūrėti tik 16 metų sulaukę jaunuoliai – spektaklis priskiriamas N-16 kategorijai.

Šiomis dienomis spektaklio repeticijos vyksta Kauno dramos teatre, kurio Ilgojoje salėje spektaklio premjera bus pristatyta sausio 12, 13, 20 ir 21 dienomis. Vėliau spektaklis bus vaidinamas ir Vilniuje, Menų spaustuvėje, kuri yra šio spektaklio koprodiuserė. Tačiau pirmuosius žiūrovus spektaklio kūrėjai kviečia prie jūros. Visą savaitę ši „žvaigždžių kalvė“ dirbs ir gyvens Palangos klube ir viloje „Ramybė“, o savaitgalį, gruodžio 16 dieną į Palangą atvykę poilsiautojai turės progą išvysti spektaklio „Žvaigždžių kruša“ eskizą.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją