Po šio rezonansinio užpuolimo viešumoje ne kartą keltas klausimas, ar į Lietuvą negrįžta kruvini 90-ieji. Policijos vadai surengė ne vieną spaudos konferenciją neigdami tokius žodžius ir ramindami visuomenę, kad taip santykius aiškinasi vietinė mafija.

Panašu, kad šiuose pareigūnų žodžiuose yra tiesos. Liudininkai iškart atpažino, kad vienas iš nukentėjusiųjų – su „Agurkinių“ grupuote praeityje sietas Rytis Sadauskas.

„Kauno dienos“ žurnalistai kiek vėliau išsiaiškino ir dar vieno užpulto vyro tapatybę, tai – 50-metis Egidijus Smailys, kurio tėvas Algirdas priklausė „Daktarų“ grupuotės branduoliui.

Antradienį „Kauno diena“ identifikavo ir trečiąjį užpultąjį, jis – Tadas Petrošius, šiuo metu nuteistas kartu su „Agurkinių“ nusikalstamu susivienijimu ir atliekantis 13 metų ir 10 mėnesių įkalinimo bausmę. Per užpuolimą jis buvo išleistas į laisvę trumpalaikei išvykai.

„Po to savaitgalio trumpalaikės išvykos į namus T. Petrošius grįžo į Alytaus kalėjimą sužalotas. Tačiau pateikė šio darbuotojams versiją apie esą patirtą buitinę traumą“, – skelbia „Kauno diena“.

Beje, į T. Petrošiaus gyvybę dukart kėsintasi ir prieš kiek daugiau nei dešimtmetį, abu kartus jis buvo apšaudytas ir sunkiai sužeistas, bet išgyveno.

Foto: Kas vyksta Kaune

Delfi primena, kad jau suimti 6 iš 9 rezonansinio išpuolio Kaune kaltininkų.

Po užpuolimo operatyviai sulaikyti ir suimti 4 įtariamieji – Lukas Ščerbinskas, Tadas Mučinskas, Juozas Minkevičius ir Karolis Kavaliauskas. Dar po poros dienų patys į komisariatą prisistatė dar du mušeikos: Vitalijus Zakrževskis bei Edgaras Rezajevas.

„Sulaikomi jie nesipriešino. Jie bandė slėptis, bet buvo sulaikyti“, – anksčiau minėjo Kauno policijos vadas Mindaugas Baršys.

Pareigūnas teigė, kad užpuolimas – spontaniškas. Paklaustas, ar tai reiškia, kad šie žmonės su savimi visada nešiojasi kaukes ir metalinius strypus, Kauno policijos vadas atsakė: „Visko gali būti, asmenys yra dešimtis kartų teisti už įvairias nusikalstamas veikas, tokias kaip nužudymai, plėšimai, turto prievartavimai.“

Įtariamieji šioje istorijoje taip pat gali pasigirti turtinga kriminaline biografija. Pavyzdžiui, T. Muščinskas su sėbrais dar būdamas paaugliu 2011 m. negyvai uždaužė žmogų Kaune, apleistame buvusio degtukų fabriko pastate.

Nuteistajam už sunkų nusikaltimą skirta palyginti švelni bausmė laisvės atėmimas 5 m. ir 6 mėnesiams. Pagal Lietuvos įstatymus, nepilnamečius galima įkalinti daugiausiai dešimtmečiui.

Delfi primena, kad rugpjūčio 25 d. Kaune, Laisvės alėjoje, prie lauko kavinės, kilo muštynės, kurių metu, pirminiais duomenimis, aštuoni asmenys užpuolė keturis ten buvusius vyrus ir vieną moterį.

Įtariamųjų - 9, manoma, kad nusikaltimo užsakovas pats nesitepė rankų.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl viešosios tvarkos pažeidimo ir nesunkaus sveikatos sutrikdymo.