Advokatui pareikšti kaltinimai dėl trijų prekybos poveikiu epizodų. Įtariama, kad 2018-2020 metais jis iš savo atstovaujamų įtariamųjų ar kaltinamųjų iš viso paėmė 12 tūkst. eurų, sudarydamas įspūdį, kad, pasinaudodamas savo ryšiais, šiuos pinigus, kaip kyšį, perduos su ikiteisminiais tyrimais susijusiems pareigūnams už tai, kad šie atliktų jo ginamiesiems naudingus procesinius veiksmus.

M. Š. taip pat pareikšti kaltinimai dėl didelės vertės turto prievartavimo 2020 metų rudenį. Įtariama, kad kaltinamasis kartu su dar vienu asmeniu kelis kartus, panaudodamas psichinę prievartą, iš savo buvusio ginamojo reikalavo 150 tūkst. eurų.

Atliekantiems šį ikiteisminį tyrimą STT pareigūnams įtarimų sukėlė ir M. Š. finansinė veikla. Įtariama, kad dirbdamas pagal individualios veiklos vykdymo pažymą, advokatas ne vienerius metus galimai apgaulingai tvarkė buhalterinę apskaitą.

Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas už labai didelės vertės svetimo turto prievartavimą numato laisvės atėmimą nuo 3 iki 10 metų. Už prekybą poveikiu gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 5 metų. Už apgaulingą apskaitos tvarkymą baudžiama bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 4 metų.