Lietuvos kalėjimų tarnyba informavo, kad šių metų pradžioje Kriminalinės žvalgybos pareigūnai sulaikė moterį, atvykusią į ilgalaikį pasimatymą su savo vyru Alytaus kalėjime. Moteris sutuoktiniui ketino perduoti „dovaną“ – maišelį su heroinu, kurį šis nuteistasis, remiantis byloje turimais duomenimis, kartu su bendrininkais būtų išplatinęs kitiems nuteistiesiems.

Įtrauktas ir nepilnametis

Sužlugus šiam narkotinių medžiagų perdavimui, nuteistieji suplanavo dar vieną bandymą. Šį kartą labai didelį heroino kiekį į Alytaus kalėjimą turėjo pristatyti nepilnametis, tačiau pareigūnai ir vėl sėkmingai užkirto kelią nusikalstamai veikai, tad narkotikai ir vėl nepasiekė nuteistųjų.

Pareigūnų teigimu, atliekant visą kompleksą ikiteisminio tyrimo veiksmų buvo identifikuoti ir sulaikyti asmenys, kurie, kaip įtariama, prisidėjo prie minėtų narkotinių medžiagų perdavimo. Paaiškėjo, kad dalis jų yra Kauno ir Klaipėdos miesto gyventojai, atlikinėję bausmę šioje įkalinimo įstaigoje, paleisti iš jos lygtinai bei probuojami. Kaip galima įtarti, šie asmenys, užuot bandę elgtis teisėtai ir įsitvirtinę visuomenėje, būdami laisvėje įkūrė narkotinių ir psichotropinių medžiagų platinimo „taškus“.

Rasta įvairių narkotikų

Atliktų kratų metu pareigūnai rado labai didelį kiekį heroino bei kitų narkotikų – amfetamino, kokaino, steroidų, šių medžiagų svėrimo ir pakavimo priemones.

Iš viso įtarimai šiuo metu pareikšti 11-ai asmenų, keletui iš jų paskirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas.

Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.