Praėjusių metų lapkričio 14 dienos popietę į Bendrąjį pagalbos centrą (BPC) paskambinęs vyras pranešė, kad į Utenos apylinkės teismo Zarasų rūmus įneštas sprogmuo. Buvo įvestas planas „Skydas“, nutrauktas teismo darbas ir iš pastato evakuoti žmonės. Išminuotojai, patikrinę patalpas, sprogmenų nerado.

Dėl melagingo pranešimo apie visuomenei gresiantį pavojų (Baudžiamojo kodekso 285 straipsnis) buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Jį atliko Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, o tyrimui vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Mantas Jurkėnas.

Atliekantys tyrimą policijos pareigūnai netrukus nustatė įtariamąjį – Zarasų rajono gyventoją G. B., kuris, kaip įtariama, šiuo melagingu pranešimu norėjo nutraukti teismo darbą, siekdamas, kad neįvyktų iš anksto suplanuotas bylos, kurioje jis teisiamas dėl sunkaus žmogaus sveikatos sutrikdymo panaudojant neteisėtai laikytą savadarbį šaunamąjį ginklą, posėdis.

Atlikdami kratą jo namuose, policijos pareigūnai rado galimai neteisėtai laikomus 45 šovinius, todėl G. B. pareikšti įtarimai ir dėl neteisėto disponavimo šaudmenimis (BK 253 str. 1 d.).

Pasak šiam ikiteisminiam tyrimui vadovaujančio prokuroro M. Jurkėno, kaltinamasis veiką padarė panaudodamas informacines technologijas balsui pakeisti, nepaisant to, kruopštaus pareigūnų darbo dėka, jis buvo identifikuotas, taip pat tyrimo metu pavyko rasti ir paimti neteisėtai G.B. laikytus skirtingų rūšių šaudmenis, t. y. išaiškinti tyčinį apysunkį nusikaltimą.

Tas, kas melagingai pranešė apie visuomenei ar valstybinės reikšmės objektui gresiantį pavojų arba didelę nelaimę, jeigu dėl to kilo žmonių sumaištis ar buvo sutrikdyta valstybinės reikšmės objekto veikla, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų. Už neteistą disponavimą šaudmenimis gresia bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.

Byla perduota nagrinėti Utenos apylinkės teismo Zarasų rūmams.