Antradienį paryčiais, jau prašvitus, Tribonių pasienio užkardos pareigūnai patruliavo Šalčininkų mieste. Jie atkreipė dėmesį į vyrą su nešuliu, skubantį dirbamos žemės lauku, apie puskilometrį nuo magistralinio kelio Vilnius – Lyda. Pasieniečiams pasukus jo link, vyras leidosi bėgti kelio pusėn, tačiau netrukus buvo sulaikytas.

Paaiškėjo, kad nuo VSAT pareigūnų mėgino pasprukti 23 metų Baltarusijos pilietis. Jo ryšulyje, apvyniotame baltos spalvos polietileno plėvele ir apklijuotame lipnia juostele, rasta 180 pakelių cigarečių „NZ Gold“ su baltarusiškomis banderolėmis.

Atidžiai apžiūrėję vietovę, pasitelkę kinologą su tarnybiniu šunimi, pareigūnai aptiko dar 11 tokių pat ryšulių, tad iš viso sulaikė 2 160 pakelių baltarusiškų cigarečių.

Baltarusijos pilietis buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę. Trečiadienį teismas jam skyrė kardomąją priemonę – suėmimą trims mėnesiams.

Varėnos pasienio rinktinės Aleksandro Barausko pasienio užkardos pareigūnai antradienio ryte nuvyko į Čepkelių valstybinį gamtinį rezervatą.

Pasitelkus kinologą su tarnybiniu šunimi, miške šalia Lynežerio kaimo, buvo aptikti 6 ryšuliai, aptraukti skaidria polietileno plėvele. Pasieniečiai surengė pasalą, tačiau iki pat vakaro niekas pasiimti ryšulių neatvyko. Ryšuliuose rasta 2 700 pakelių cigarečių „Minsk Capital QS“ su baltarusiškais akcizo ženklais. Rūkalų vertė, įskaitant visus Lietuvoje privalomus mokesčius, – 10 908 eurų.

Varėnos pasienio rinktinėje pradėti ikiteisminiai tyrimai dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis.