MKT pranešė, kad dar praėjusių metų rudenį Kenos geležinkelio poste darbą pradėjusi naujoji Lietuvos muitinės rentgeno kontrolės sistema jau tapo gerai veikiančiu mechanizmu. Patirties įgiję muitinės pareigūnai čia sulaikė ne vieną kontrabandos siuntą. Pastebima, kad šešėliniai vertelgos mėgina keisti taktiką ir „smulkinti“ nelegalių rūkalų siuntas, bet pro naujosios rentgeno sistemos „akis“ neprasprūsta ir tokie kroviniai.

Šitaip balandžio 6 d., apie 13 val., Kenoje patikrinus iš Baltarusijos įvažiavusį traukinį, tranzitu per Lietuvą į Rusijos Kaliningrado sritį gabenusį 485 tonas cemento, pastebėta, jog su rusišku cementu vežama ir kontrabanda. Nelegalios cigaretės – 13 tūkst. pakelių baltarusiškų „NZ Gold“ buvo nestandartinėse (kur kas plonesnėse) dėžėse, tačiau tai nepadėjo pažeidėjams išvengti muitinės kontrolės.

Tos pat dienos vakarą, apie 23 val., vėl panaudojus rentgeną, Kenoje sulaikyta dar viena panaši – 17,6 tūkst. pakelių „NZ Gold“ cigarečių siunta. Šįsyk rūkalai slėpti vagone, kuriuo vežtas augalinio aliejaus išspaudų krovinys.

Balandžio 17 d. Kenos geležinkelio posto muitinės pareigūnai, padedant rentgeno kontrolės sistemai, vėl užkirto kelią analogiškai kontrabandai. Šįsyk sulaikyta dar smulkesnė – 6 tūkst. pakelių cigarečių „Fest“ siunta. Neteisėtas krovinys irgi slėptas taip pat – tranzitu per Lietuvą į Rusiją gabentoje 550 tonų cemento siuntoje.

Dėl visų trijų kontrabandos atvejų pradėti ikiteisminiai tyrimai Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) Vilniaus skyriuje, bendra sulaikytų nelegalių rūkalų vertė (su mokesčiais) – daugiau nei 143 tūkst. eurų.
Ikiteisminiams tyrimams vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai.