Policija informavo, kad šių metų kovo 30 d. Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus pareigūnai kartu su Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus Kontrolės poskyrio pareigūnais vykdė specialią prevencinę policinę priemonę. Jos metu buvo tikrinti keleivių pervežimo paslaugas teikiančių pavėžėjų ir taksi vairuotojų dokumentai, jų blaivumas, apsvaigimas nuo narkotinių medžiagų, transporto priemonės ir vežami daiktai bei kroviniai.

Priemonės prasidėjo Vilniaus oro uosto teritorijoje – rytinės priemonės metu patikrinti 25 taksi paslaugas teikiantys vairuotojai, nustatyti 6 pažeidimai.

Pavėžėjimo paslaugas teikiantiems pažeidėjams surašyti administracinio nusižengimo protokolai – už stovėjimą neleistinoje vietoje, už tai, kad buvo nepaženklinti pavėžėjo ženkliukais (Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 449 str. 5 d.)

Vakare priemonės persikėlė į Jasinskio g., Dariaus ir Girėno g., Jogailos g. Buvo patikrinta 80 transporto priemonių, kurių daugumą vairavo pavežėjų paslaugas teikiantys vairuotojai iš trečiųjų šalių. Buvo nustatyti 6 pažeidimai. Pažeidėjams surašyti protokolai už komercinės ar ūkinės veiklos tvarkos pažeidimą (Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 150 str.).

Vienas vairuotojas, teikęs pavėžėjo paslaugas, vairavo automobilį, neturėdamas tam teisės, jam surašytas administracinio nusižengimo protokolas pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 424 str. 4 d.