Atliekant proceso veiksmus, netruko nustatyti, kad minėti jaunuoliai, gabeno apie 10 kg narkotinės medžiagos – kanapių, jau ankščiau policijai įkliuvusio ir už analogišką nusikalstamą veiką šiuo metu teisiamo asmens nurodymu. Tęsiant ikiteisminį tyrimą, buvo sulaikyti ir, kaip įtariama, šios nusikalstamos veikos organizatoriai.

Atlikus automobilio BMW detalią apžiūrą bei kratas įtariamųjų gyvenamosiose vietose, jų naudojamuose automobiliuose, buvo rasta ir paimta apie 10 kg kanapių, apie 200 g hašišo, svėrimo įranga, pakavimo priemonės, vakuumavimo įrenginys bei kiti ikiteisminiam tyrimui reikšmingi objektai.

Sulaikytiems įtariamiesiems įteikti pranešimai apie įtarimus dėl nusikalstamos veikos, numatytos LR BK 260 str. 3 d. Prokuroras, įvertinęs įtariamuosius charakterizuojančius duomenis, nusikalstamų veikų sunkumą ir pavojingumą, kreipėsi į teismą dėl griežčiausios kardomosios priemonės – suėmimo skyrimo 2 asmenims, kitiems dviems sulaikytiesiems paskirtos švelnesnės kardomosios priemonės. Didžausia gresianti įtariamiesiems bausmė – laisvės atėmimas nuo 10 iki 15 metų.

Kriminalinės policijos pareigūnai ir toliau aktyviai renka duomenis dėl kitų asmenų galimo prisidėjimo prie tiriamos nusikalstamos veikos, todėl sulaikomų asmenų ratas gali plėstis.

Aptiktų narkotikų vertė – apie 45 000 eurų.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir kontroliuoja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.