2022 metų gruodžio 21 dieną Klaipėdos apygardos teismo nuosprendžiu advokatas R. Mikliušas buvo pripažintas kaltu dėl dviejų prekybos poveikiu epizodų. Teismas konstatavo, kad teisininkas, pasinaudodamas savo pažintimis, 2018 metų pabaigoje siekė, kad kitas advokatas už neteisėtą piniginį atlygį paveiktų tuometinį Vilniaus apygardos teismo teisėją S. Lemežį.

Pirmos instancijos teismas kaltu pripažintam R. Mikliušui skyrė subendrintą 7 tūkst. 300 eurų dydžio baudą. Kaltinamąjį S. Lemežį teismas išteisino konstatavęs, kad kaltinimai dėl jo kyšininkavimo yra nepagrįsti.

Advokatas Romualdas Mikliušas

Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamentas pateikė apeliacinį skundą Lietuvos apeliaciniam teismui. Prokuratūros nuomone, pirmos instancijos teismas netinkamai pritaikė baudžiamąjį įstatymą, padarė esminių baudžiamojo proceso kodekso pažeidimų, o nuosprendyje išdėstytos teismo išvados neatitinka bylos aplinkybių.

Ši byla yra atskirta iš didelės apimties ikiteisminio tyrimo dėl galimos plataus masto teisėjų, advokatų ir kitų asmenų korupcijos. Tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai.