Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai gruodį sėkmingai realizavo dar vieną tyrimą. Šis ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas po to, kai policijos pareigūnai gavo duomenų, kad asmuo, gyvenantis už Vilniaus apskrities ribų, organizuoja narkotinių ir psichotropinių medžiagų labai dideliais kiekiais kontrabandą į Lietuvos Respubliką.

Pareigūnams nustačius nusikalstamos veikos požymius, buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių medžiagų kiekiu ir jų kontrabandos pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 199 str. 4 d. ir 260 str. 3 d.

Foto: Vilniaus aps. VPK

Vilniaus kriminalistams, nustačius narkotinių medžiagų kontrabandos mechanizmą, buvo imtasi veiksmų nustatyti prie šių nusikalstamų veikų prisidėjusius asmenis bei kiekvieno jų vaidmenį. Tyrimo metu buvo nustatytas tolimųjų reisų vilkiko vairuotojas, kuris, užsiimdamas krovinių pervežimais iš Europos Sąjungos šalių, tuo pačiu atgabendavo ir narkotinių medžiagų.

Vilkiko vairuotojas pasirūpindavo, kad jo kelionės maršrutas būtinai driektųsi per Ispanijos Karalystę. Šių metų gruodžio mėnesio pradžioje vilkikas, vairuojamas vieno asmens, kirtęs Lenkijos - Lietuvos Respublikos valstybių sieną, atvyko į Vilnių ir atliko prekių išvežiojimą ir jų paskirstymą. Galiausiai vairuotojas sustojo įmonės aikštelėje, kur perdavė labai didelį narkotinės medžiagos – kanapių, kiekį jų pasiimti atvykusiam vaikinui.

Sulaikant minėtą asmenį, pastarasis, sprukdamas automobiliu, pakeliui atsitrenkė į stovintį automobilį ir jį apgadino. Asmuo, įvažiavęs į vieną namo kiemą, metė automobilį su jame buvusiomis narkotinėmis medžiagomis ir pabėgęs užsirakino bute. Pasitelkus Viešosios tvarkos valdybos Specialiosios parengties skyriaus pareigūnus, vaikinas buvo sulaikytas savo bute. Jo gyvenamojoje vietoje bei naudojamame automobilyje buvo atliktos kratos, kurių metu paimta apie 10 kg narkotinės medžiagos – kanapių.

Foto: Vilniaus aps. VPK

Tuo pačiu metu buvo sulaikytas ir vilkiko vairuotoją bei dar vienas asmuo, atvykęs pasiimti narkotinių medžiagų. Sulaikius nurodytus asmenis, buvo atliktos neatidėliotinos procesinės prievartos priemonės, kurių metu dar rasta apie 5 kg narkotinės medžiagos – kanapių. Viso iš nelegalios apyvartos išimta apie 15 kg narkotinės medžiagos – kanapių, kurių vertė juodojoje rinkoje siekia apie 150 000 eurų.

Teismas, įvertinęs įtariamuosius charakterizuojančius duomenis, nusikalstamų veikų, kurios priskiriamos prie labai sunkių nusikaltimų ir už kuriuos numatyta ilgalaikė laisvės atėmimo bausmė nuo 10 iki 15 metų, sunkumą, dviems įtariamiesiems paskyrė griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą, trečiajam – intensyvią priežiūrą.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Foto: Vilniaus aps. VPK