Lapkričio 21–ąją, apie 16 val. į Šalčininkų kelio postą krovininiu vilkiku „Renault“ atvažiavęs Baltarusijos pilietis deklaravo ketinantis per Lietuvą į Lenkiją gabenti bituminės dangos krovinį.

Tačiau muitinės pareigūnams buvo sudėtinga apžiūrėti visą vilkiko puspriekabėje esantį krovinį, tad mašiną nuspręsta papildomai patikrinti rentgeno kontrolės sistema. Šio patikrinimo metu ir kilo įtarimų, jog be bituminės dangos gali būti gabenama ir kontrabanda.
Detalaus patikrinimo metu netruko paaiškėti, kad bituminė danga išties tebuvo dalyje puspriekabės, o likusi erdvė užpildyta dėžėmis su baltarusiškomis cigaretėmis „Minsk Capital“, „Minsk Superslims“ ir „NZ Gold“. Iš viso rasta net 822 dėžių rūkalų (411 tūkst. pakelių cigarečių), jų vertė su mokesčiais – daugiau, nei 1,5 mln. eurų.

Nelegalios cigaretės ir transporto priemonė sulaikyti, Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) Vilniaus skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos, tyrimui vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai.

Vairuotojas po apklausos buvo paleistas, jam skirta kardomoji priemonė – dokumentų paėmimas ir piniginis užstatas.