Sulaikė kontoroje

R.Lupeika buvo sulaikytas savo kontoroje Kęstučio gatvėje. Šiandien prokuroras Edmundas Bagdonas turėtų spręsti, ar kreiptis į teismą dėl advokato suėmimo.

Įstatymas už poveikį liudytojui numato palyginti nedideles bausmes – nuo baudos iki laisvės atėmimo 2 metams – todėl tikėtina, jog R.Lupeikai bus skirta švelnesnė kardomoji priemonė. Beje, R.Lupeika advokatauja tik nuo praėjusių metų sausio.

Advokatų tarybos pirmininkas Rimas Andrikis L.T. vakar sakė nežinąs R.Lupeikai inkriminuojamo nusikaltimo detalių, tačiau spėjo, kad turėtų būti įrašyti kokie nors advokato ir liudytojo pokalbiai: „Geriausia su liudytojais nesusitikti. Maniau, ne kopūstą ant pečių nešioja“.

Darant kratą R.Lupeikos kontoroje dalyvavo ir Advokatų tarybos atstovas. Pasak R.Andrikio, tai numatyta Advokatūros įstatyme, kad darantieji kratą pas advokatą „per daug nepaimtų“.

„Labai apgailestauju, kad jį teko sulaikyti“, – vakar L.T. sakė prokuroras E.Bagdonas. Tačiau tai padaryti buvę būtina.

Įkliuvo stotyse

Kovo viduryje Valstybės sienos apsaugos tarnybos operatyvininkai sulaikė šiaulietį 29 metų Diną Zemeckį ir Akmenės gyventojus 33 metų Ž.Lupeiką bei 18 metų Tadą Alek­navičių.

D.Zemeckis buvo sučiuptas Šiaulių autobusų stotyje, kai ketino autobusu į Klaipėdą išsiųsti 200 ekstazio tablečių. Kiti du sulaikyti Klaipėdos autobusų stotyje, kai atėjo pasiimti siuntinio. Per kratą D.Zemeckio namuose buvo rasta dar 831 ekstazio tabletė. Ž.Lupeiką teisėjas leido suimti mėnesiui, T.Aleknavičių – 15 parų, o D.Zemeckį – 2 mėnesiams.

Atsiuntė prašymą

Dar neskyrus kardomosios priemonės, Mažeikių teismo teisėjas K.Stulginskas gavo Ž.Lupeikos tėvo Akmenės rajono mero Aniceto Lupeikos prašymą skirti švelnesnę kardomąją priemonę jo sūnui.

Tėvas teisėją tikino, jog nesuėmus sūnaus jis pats juo pasirūpintų ir už jį laiduotų. Sūnus galėtų gyventi tėvo namuose, kur A.Lupeika jį prižiūrėtų. Tačiau teisėjui prašymas įspūdžio nepadarė.

Prokuroras E.Bagdonas vakar tvirtino, jog Akmenės meras, sulaikius antrą jo sūnų, nebebandė kreiptis į pareigūnus su prašymais.

L.T. su A.Lupeika pakalbėti nepavyko – tarnybiniu telefonu atsiliepusi moteris pareiškė, esą su meru pasikalbėti negalima, ir nutrenkė ragelį.

Beje, Ž.Lupeikai advokatą nusamdė jo brolis Romanas. Kalbama, kad jis rūpinasi ir kitų dviejų įtariamųjų gynyba. Bet oficialiai R.Lupeika šioje byloje nedalyvavo, pats negynė nė vieno iš įtariamųjų.