Policija informavo, kad pirmadienio išvakarėse Savanorių prospekte vyko įtariamųjų gaudynės, pasibaigusios trijų automobilių apgadinimais.

Automobilio „Toyota Prius“ vairuotojas, pastebėjęs savo draugo sulaikymą ir atpažinęs neuniformuotus policijos pareigūnus, pats vengdamas sulaikymo, staigiai pradėjo šalintis – iš įvykio vietos važiuodamas dideliu greičiu atbulomis, kliudė du kieme stovėjusius automobilius, o išvažiuodamas iš kiemo taranavo ir tarnybinį policijos automobilį, blokavusį išvažiavimą. Automobilio vairuotojas važiavo šalikeliu, pravažiavo sankryžą degant draudžiamam raudonos spalvos šviesoforo signalui, tačiau netrukus 28-erių metų amžiaus šio automobilio vairuotojas buvo sulaikytas Eigulių g., Vilniuje.

Vairuotojas nebe reikalo išsigando, jo automobilyje buvo rasta galimai narkotinės medžiagos, o pats jau buvo nuplėšęs intensyvios priežiūros įrenginį – apykoję. Pareigūnams jį sulaikius, pastarasis paaiškino, kad bėgdamas ją pametė. Jam kitame tyrime dėl turto prievartavimo ir vagystės paskirta intensyvi priežiūra, t. y. įtariamojo kontrolė elektroninėmis stebėjimo priemonėmis, reglamentuota Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso nuostatomis.

Pas vairuotojo draugą pareigūnai taip pat rado apie 10 g, įtariama, narkotinės medžiagos – fentanilio ir 57 folijos lankstinukų su narkotinėmis medžiagomis, jau paruoštų prekybai. Įtariant narkotinių medžiagų platinimu Rodūnios sodose, buvo sulaikyta ir 28-erių metų amžiaus romų tautybės moteris.

Sulaikytiems asmenims pareikšti įtarimai pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 260 str. 1 d. (Tas, kas neteisėtai gamino, perdirbo, įgijo, laikė, gabeno ar siuntė narkotines ar psichotropines medžiagas turėdamas tikslą jas parduoti ar kitaip platinti arba pardavė ar kitaip platino narkotines ar psichotropines medžiagas, baudžiamas areštu arba laisvės atėmimu nuo penkerių iki aštuonerių metų). Vienam jų pareikšti įtarimai dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 259 str. 1 d.). „Toyota“ automobilį vairavusiam įtariamajam dar teks atsakyti dėl šiurkščių Kelių eismo taisyklių pažeidimų bei pasišalinimo iš eismo įvykio vietos.