Sukčiavimo schemos išlieka tokios pačios ir dažniausiai paskambinę rusakalbiai asmenys, apsimetantys vieno ar kito banko darbuotojais, informuoja pašnekovą, kad bandoma įsibrauti į jo/jos sąskaitą arba neteisėtai pervesti pinigus į užsienio sąskaitą. Tokiomis akimirkomis, siekiant sustabdyti neteisėtus veiksmus piliečiai gali prarasti budrumą ir netekti savo santaupų. Vasario mėnesį šiuo būdu iš asmenų buvo išviliota apie 5 000 eurų.

Būkite budrūs ir atminkite, kad banko darbuotojai niekada neskambina klientams ir neprašo atskleisti prisijungimo duomenų. Primename, kad bankas taip pat niekada nesiunčia SMS žinučių ar el. laiškų su nuorodomis į banko svetainę ir neprašo atskleisti slaptažodžių, PIN kodų ar kitų konfidencialių duomenų.

Tačiau skaudžiausiai finansiškai šį mėnesį nukentėjo viena Prienų gyventoja, kuri pažinčių svetainėje susipažinusi su vyriškiu, prisistačiusiu karo mediku prarado didelę dalį savo santaupų. Apgaulės būdu tariamas gydytojas iš moters išviliojo daugiau nei 14 500 eurų.

Alytaus apskr. VPK pareigūnai skatina piliečius itin įtariai vertinti visus pagalbos prašymus, nes sukčius identifikuoti kartais būna labai sudėtinga. Tačiau galima pasidžiaugti, kad per 2021 m. Alytaus apskr. VPK pareigūnai ištyrė 87 procentus fiksuotų sukčiavimo atvejų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją