Ikiteisminį tyrimą atlikę Vilniaus vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai operatyviai nustatė melagingą žinią apie visuomenei gresiantį pavojų pranešusį asmenį, šiuo metu atliekantį laisvės atėmimo bausmę Marijampolės pataisos namuose.

Tyrimo duomenimis, š. m. sausio 18 d. nuo 11 val. 41 min. iki 11 val. 57 min. A. V., įtariama, iš Marijampolės pataisos namuose esančio taksofono skambino Lietuvos Aukščiausiojo Teismo, Lietuvos Respublikos Seimo, Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros, Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos viešai nurodytais telefonų numeriais bei melagingai pranešė apie ten paliktus ir tuoj sprogsiančius sprogmenis. Gavę tokią informaciją, įstaigų darbuotojai nedelsiant iškvietė specialiąsias tarnybas. Iš Teisingumo ministerijos pastato buvo evakuoti žmonės ir taip buvo sutrikdyta šios institucijos veikla.

Pareigūnai patikrino visų melagingą pranešimą gavusių valstybinių institucijų pastatus, sprogmenų nerado.

Tyrimo metu A. V. savo kaltę visiškai pripažino. Anksčiau šis vyras ne kartą yra teistas už sukčiavimą, neteisėtą elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimą, kitus nusikaltimus.

Baudžiamajame kodekse numatyta, kad tas, kas melagingai pranešė apie visuomenei ar valstybinės reikšmės objektui, kuris atitinka Civilinės saugos įstatyme nustatytus požymius, gresiantį pavojų arba didelę nelaimę, jeigu dėl to kilo žmonių sumaištis ar buvo sutrikdyta valstybinės reikšmės objekto veikla, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Vilniaus miesto apylinkės teismui.