Prokuratūra informavo, kad ikiteisminį tyrimą atliko Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, tyrimui vadovavo Kauno apygardos prokuratūros prokuroras Dainius Simonavičius.

2021 m. vasario mėnesį Marijampolės miesto VPK kartu su Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnais sustabdė iš namų kiemo išvažiuojantį D. K automobilį. Automobilio „Audi A6“ bagažinėje rasti 7000 pakelių Baltarusijos Respublikos banderolėmis paženklintų cigarečių „NZ Gold“. Tokio krovinio vertė – 25 tūkstančiai 130 eurų.

Kitas marijampolietis P. D. buvo sulaikytas veždamas tos pačios rūšies „NZ GOLD“ cigaretes, jų turėjo 4 tūkstančius pakelių. Krovinio vertė - apie 14 tūkstančių 880 eurų. Tyrimo duomenimis, P. D. veikė kartu su marijampoliečiu K. A., kuris suorganizavo automobilį nelegaliam cigarečių gabenimui bei atskirą mygtukinį telefoną kelionės saugumui užtikrinti. P. D. užduotis buvo pervežti krovinį jam suteiktu automobiliu, o K. A. šį automobilį lydėjo. Siekdami išvengti susidūrimo su pareigūnais, kelionės metu jie nuolat palaikė ryšį.

Bylos duomenimis, K. A., iš vakaro pirkdamas automobilį, kurį kitą dieną naudojo pervežti cigaretėms, pardavėjui pateikė melagingus duomenis, siekdamas nuslėpti savo tapatybę. Pats K. A. teigia, kad automobiliu nusikalstamų veikų daryti neplanavo, o kito asmens duomenis įrašė dėl to, kad ateityje išvengtų baudų dėl kelių eismo taisyklių pažeidimų.