Prokuratūra pranešė, kad 2020-ųjų gruodžio viduryje Anykščių rajone, šalia nuošalaus kelio, buvo rastas gulintis surištas ir polietileno plėvele apsuktas vyras. Skubiai nugabentam į ligoninę anykštėnui nustatyti daugybiniai kūno sumušimai ir galūnių nušalimai, jam buvo sutrikusi kraujo apytaka ir vidaus organų veikla. Vėliau teismo medicinos ekspertai nustatė, kad vyrui sunkiai sutrikdyta sveikata. Jei anykštėnas dar kurį laiką būtų pragulėjęs ant kelio, nebūtų išgyvenęs.

Dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas. Jį atliko Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato kriminalinės policijos Organizuotų nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai, o tyrimui vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros ONKTS prokurorai.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyti ir sulaikyti penki 22–39 metų įtariamieji – Vilniaus, Alytaus, Druskininkų, Varėnos gyventojai. Jiems pareikšti kaltinimai kankinant ir itin žiauriu elgesiu sunkiai sutrikdžius anykštėno sveikatą, panaudojus fizinį smurtą ir sukeliant pavojų nukentėjusiojo sveikatai bei gyvybei neteisėtai atėmus jam laisvę. Šias veikas jie kaltinami atlikę veikiant bendrininkų grupėje. Dviem iš jų pareikšti kaltinimai dėl to, kad paliko žmogų be pagalbos, kai grėsė pavojus jo gyvybei.

Trims kaltinamiesiems – nemalonumai ir dėl pareigūnų radinių kratų metu: jiems pareikšti kaltinimai dėl disponavimo narkotinėmis medžiagomis neturint tikslo jų platinti, o vienam iš šio trejeto – ir dėl neteisėto disponavimo šaunamuoju ginklu.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, brutaliai iš savo sodybos pagrobtas anykštėnas automobilio bagažinėje nuvežtas į vienam iš kaltinamųjų priklausančią sodybą Alytaus rajone. Ten surištas vyras buvo uždarytas ankštoje dėžėje, kuri beveik dvi paras stovėjo metalinėje cisternoje. Tuo metu lauke buvo 2 laipsniai šalčio.

Tyrimo duomenimis, po dviejų parų nelaisvės nukentėjusysis, apvyniotas lipnia plėvele, vėl buvo įmestas į automobilio bagažinę, nuvežtas į Anykščių rajoną ir be batų, surištomis rankomis paliktas prie kelio nuošalioje vietoje. Ten gulintį žmogų pastebėjo atsitiktinai pro šalį važiavusi pora ir paskambino į Bendrąjį pagalbos centrą.

Baudžiamasis kodeksas už sunkų sveikatos sutrikdymą kankinant itin žiauriai numato laisvės atėmimą nuo 2 iki 12 metų. Už neteisėtą laisvės atėmimą panaudojus smurtą ir sukėlus pavojų nukentėjusio asmens gyvybei ar sveikatai gresia areštas arba laisvės atėmimas iki 4 metų. Už palikimą be pagalbos, kai gresia pavojus žmogaus gyvybei, numatyti viešieji darbai, bauda, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki 2 metų.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Panevėžio apygardos teismui.