Apie 18 val. buvo sulaukta pranešimo, kad Šilutės plente esančiame garažų masyve galbūt yra kūdikis. Ten nuskubėję pareigūnai rado nebegyvą naujagimį.

Tos pačios dienos vakarą į areštinę uždarytas su įvykiu susijęs 53 metų vyras, manoma, berniuko tėvas, tačiau tą dar turės nustatyti ekspertai.

Ankstų trečiadienio rytą rasta ir į ligoninę nuvežta 35 metų moteris, įtariama, pagimdžiusi mažylį. Po to ji perduota pareigūnams.

Iš pradžių pradėtas ikiteisminis tyrimas tik dėl palikimo be pagalbos, kai gresia pavojus žmogaus gyvybei.

Tačiau Delfi žiniomis, po pirminių ekspertų išvadų bei abiejų įtariamųjų apklausų linkstama link smurtinės mirties versijos.

Klaipėdos apskrities policijos atstovė Andromeda Grauslienė Delfi patvirtino, kad tyrimas jau perkvalifikuotas į bejėgiškos būklės žmogaus nužudymą. Už šį nusikaltimą gresia laisvės atėmimas nuo 8 iki 20 metų arba iki gyvos galvos.

Klaipėdos apygardos prokuratūros atstovė Viktorija Raštutytė pranešė, kad jau kreiptasi į teismą dėl abiejų įtariamųjų suėmimo, posėdis numatomas rytoj.

Primena apie gyvybes langelius

Valstybinė vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba kol kas nekomentuoja, ar šeima jiems buvo žinoma anksčiau ir ar buvo teikta kokia nors pagalba.

„Šis įvykis – didžiulė tragedija, sukrėtusi visuomenę. Kiekvieno kūdikio mirtis yra didelė netektis. Gyvybė yra vertybė, todėl net ir esant krizinėje situacijoje, nusprendus neauginti vaikelio, svarbiausia yra išsaugoti jo gyvybę. Tad jei mama negali pati auginti savo vaikelio, geriau jį atiduoti į gyvybės langelį, kur kūdikiu bus pasirūpinta“, – rašoma tarnybos atstovės Gretos Bliutaitės perduotame komentare.

Tarnyba primena, kad gyvybės langelis skirtas mamoms, neradusioms kitos išeities, pasielgti humaniškai ir suteikti gimusiam kūdikiui galimybę gyventi. Naujagimio palikimas yra anonimiškas ir policijos pareigūnai, kurie kviečiami užfiksuoti kiekvieną palikimo atvejį, mamų neieško.

„Padėti tokiose situacijose gali ir artimieji, kolegos, kaimynai, kurie matydami būsimą mamą neramią, išgyvenančią, turėtų būti neabejingi, paklausti, ar moteriai nereikalinga pagalba, prireikus pasiūlyti apsilankyti pas specialistus. Gimdyves prižiūrintys medicinos darbuotojai taip pat turėtų atkreipti dėmesį į būsimos mamos būklę ir pastebėjus, kad ši labai liūdna ar apatiška arba priešingai – rodo labai stiprias emocijas, nepalikti jos vienos ir nukreipti pagalbos, – ragina vaiko teisių atstovai. – Pastebėjus kur nors gatvėje ar kitur paliktą vieną bet kokio amžiaus vaiką, nedelsiant reikėtų kreiptis pagalbos ir pranešti policijai ar vaiko teisių apsaugos skyriui.“