Bylos duomenimis, nelaimingas atsitikimas įvyko praėjusių metų spalio 8 dienos vakarą, kai 26-erių metų plungiškė nuvyko pasirūpinti jos mirusiam giminaičiui priklausiusiais augintiniais – dviem į rotveilerių veislės šunis panašiais mišrūnais.

Plungėje gyvenanti moteris minėtais gyvūnais rūpinosi apie trejus metus, tad, nieko neįtardama, lemtingą vakarą pašerti ir pavedžioti voljere gyvenusių šunų atvyko kartu su savo draugės mažamete dukra. Remiantis bylos duomenimis, moteris mergaitei neleido lipti iš automobilio, kol ši pasirūpins šunimis, tačiau, kai mišrūnai buvo išleisti iš voljero, mažametė pravėrė mašinos dureles ir vienas iš kieme laksčiusių šunų ją užpuolė. Laimei, mišrūną pavyko greitai atplėšti nuo mergaitės ir skubiai pristatyti ją į gydymo įstaigą.

Teismas konstatavo, kad 26-erių plungiškė pažeidė reikalavimus ir neužtikrino, kad šunys nesukeltų grėsmės žmonių gyvybei ar sveikatai, nesiėmė visų būtinų priemonių, kad gyvūnai būtų laikomi saugiai, ir tinkamai pririšti vedžiojimo metu ir dėl to buvo nesunkiai sutrikdyta mažametės sveikata.

Kaltinamajai prisipažinus padarius neatsargų nusikaltimą, susitaikius su nukentėjusiąją ir jos mama bei susitarus dėl žalos atlyginimo, teismas priėmė sprendimą atleisti plungiškę nuo baudžiamosios atsakomybės ir baudžiamąją bylą nutraukti.

Šioje byloje valstybinį kaltinimą palaikiusios Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokurorės Liudmilos Galič teigimu, augintinių šeimininkai privalo elgtis atsakingai ir suvokti, jog net ir taikiausi gyvūnai gali būti neprognozuojami.

„Gyvūnų turintis asmenys privalo garantuoti, jog jų augintiniai nedrums kitų žmonių ramybės, nekels pavojaus sveikatai, gyvybei, nuosavybei, nepažeis kitų asmenų teisių ir interesų. Labai svarbu, jog žmonės suvoktų, kad perdėtas pasitikėjimas jų pačių gyvūnų elgesiu gali sukelti net labai skaudžių pasekmių, todėl atsargumo ir reikalavimų laikymasis gali apsaugoti nuo nelaimingų atsitikimų. Pabrėžtina, kad už netinkamą augintinio priežiūrą, žiaurų elgesį su gyvūnu ar kitų pareigų nevykdymą taikoma administracinė, civilinė ar net baudžiamoji atsakomybė“, – teigė prokurorė.