Gruodžio 14-osios rytą Kauno teritorinės muitinės mobiliųjų grupių posto patrulis pasienyje su Lenkija tikrino transporto priemones: ieškota ne tik kontrabandos, bet ir neteisėtų migrantų. Apie 9 val. netoli buvusio Kalvarijos pasienio kontrolės punkto esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje buvo patikrintas ir Ukrainos piliečio vairuotas krovininis vilkikas „Man“.

Vairuotojas teigė iš Estijos tranzitu per Lietuvą į Belgiją vežantis saldainių krovinį, tačiau muitinės pareigūnai pastebėjo, kad pateikti kelionės dokumentai netvarkingi – buvo pasibaigęs kelių naudotojo mokesčio vinjetės galiojimo laikas. Nusprendus patikrinti vežamus saldainius, netrukus paaiškėjo, jog vilkiko puspriekabė pilna dėžių su cigaretėmis, praneša Muitinės kriminalinė tarnyba.

Vilkikas palydėtas į Kauno teritorinės muitinės Centro krovinių postą, kur po detalaus patikrinimo nustatyta, jog puspriekabėje gabenta ne mažiau kaip 500 tūkst. pakelių cigarečių „Winston Classic“ su baltarusiškomis banderolėmis. Šių rūkalų vertė su mokesčiais – 1,86 mln. eurų.

Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) Kauno skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis. Tyrimui vadovauja Kauno apygardos prokuratūra.
Vilkiką vairavęs Ukrainos pilietis sulaikytas dviem paroms, artimiausiu metu Kauno miesto apylinkės teisme bus sprendžiamas klausimas dėl kardomosios priemonės jam paskyrimo.

Prieš mėnesį, lapkričio 15 d., panašų nelegalių rūkalų krovinį muitinės pareigūnai sulaikė ties Marijampole. Tuomet, irgi tranzitu, per Lietuvą iš Latvijos, prisidengus tariama kanceliarinių priemonių siunta, gabenta 550 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių „Magnat“.

Muitinės ir pasienio pareigūnams sustiprinus kontrolę pasienyje su Baltarusija (šiemet Lietuvos muitininkai čia sulaikė 80 proc. nelegalių cigarečių), kontrabandininkai ieško naujų, „mažiau rizikingesnių“ maršrutų.