Kaltinimai veikus bendrininkų grupėje pareikšti trims šiauliečiams D. B., T. K. ir J. L. Pastarajam taip pat pareikšti kaltinimai ir dėl neteisėto asmens dokumento laikymo.

Ikiteisminį tyrimą atlikę Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai nustatė, kad J. L. ir D. B. kanapes auginti galėjo nuo 2020 metų rugsėjo pradžios iki 2021 metų sausio vidurio nuomojamame pastate Zarasų rajone. Manoma, kad bendrininkų grupėje veikę vyrai buvo specialiai tam įsirengę patalpas. Jose kratų metu buvo rastas didelis kiekis auginamų kanapių – ne mažiau kaip 151 augalas.

Bylos duomenimis, J. L. ir D. B., tęsdami savo veiką, užaugintas kanapes džiovindavo ir jas pakuodavo. Įtariama, kad į nusikalstamą veiką buvo įtrauktas ir šiaulietis T. K. Skaičiuojama, kad iš viso nuomojamose patalpose trijulė galėjo laikyti labai didelį kiekį kanapių – apie 9 kg.

Atliekant kratas kaltinamųjų namuose, teisėsaugos pareigūnai J. L. bute rado ne jam priklausantį vairuotojo pažymėjimą. Šiaulietis pareigūnams teigė, kad svetimą dokumentą jis rado 2017 metais užsienyje. Įtariama, kad šis dokumentas galėjo būti neteisėtai pargabentas ir laikomas.

D. B. savo kaltę pripažino visiškai, J. L. – iš dalies, o T. K. savo kaltę neigia.

Baudžiamasis kodeksas už neteisėtą kanapių auginimą numato viešuosius darbus, baudą, laisvės apribojimą, areštą arba laisvės atėmimą iki 5 metų, už neteisėtą disponavimą labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu – laisvės atėmimą nuo 10 iki 15 metų, o už neteisėtą dokumento įgijimą, gabenimą ir laikymą – baudą, areštą arba laisvės atėmimą iki 6 metų.

Byla perduota nagrinėti Šiaulių apygardos teismui.