Panevėžio apylinkės teismas, atsižvelgęs į Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroro argumentus bei siūlymą, šį asmenį nubaudė 4 tūkstančių eurų bauda. Dar 1270 eurų kaltinamasis neteks, nes šia suma įvertintas jam priklausantis automobilis, kuriuo buvo vykdoma nusikalstama veika, praneša prokuratūra.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių pasienio rinktinės pareigūnų ikiteisminio tyrimo metu surinktais duomenimis, Latvijos piliečio nemalonumai prasidėjo sumanius parduoti asmeninį automobilį „VW Golf“ ir rugpjūčio pradžioje patalpinus pardavimo skelbimą viename iš socialinių tinklų. Kaltinamojo teigimu, netrukus jis sulaukęs norinčio pirkti transporto priemonę asmens žinučių anglų kalba.

Aprodžius automobilį ir pradėjus bendrauti dėl pardavimo detalių, potencialus pirkėjas paprašė pavėžėti jį su šeima į Vilnių. Nors nurodyta suma už šią paslaugą, Latvijos piliečio vertinimu, buvo gana didelė, pirkėjui ji tiko, tad kitą dieną visi susitiko sutartoje vietoje Rygoje ir išvyko į Vilnių.

Kaltinamojo vairuotą automobilį ir juo vykusius žmones Lietuvos pareigūnai sustabdė rugsėjo 4 d., apie 23 val., Pasvalio rajone, maždaug už 50 m nuo Lietuvos-Latvijos sienos.

Ikiteisminio tyrimo metu nuteistasis savo kaltę pripažino ir dėl padaryto apysunkio nusikaltimo nuoširdžiai gailėjosi (tai vadinama krokodilo ašaromis).

Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Mantas Jurkėnas kreipėsi į teismą su pareiškimu dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu ir 6000 eurų baudos skyrimo. Tokiu atveju kaltinamajam siūloma bausmė yra mažinama trečdaliu.

Teismas, atsižvelgęs į padarytos nusikalstamos veikos pavojingumą, kaltės formą ir rūšį, kaltinamojo asmenybę bei kitas aplinkybes, skyrė kaltinamajam galutinę 4 tūkst. eurų baudą bei nurodė konfiskuoti automobilio vertę atitinkančią pinigų sumą.

Visi keturi Lietuvoje sulaikyti Irako piliečiai netrukus grąžinti į Latvijos Respubliką.

Iš viso nuo šių metų birželio 1 d. už neteisėtą asmenų gabenimą per Lietuvos Respublikos valstybės sieną yra nuteista 14 asmenų. Vienas iš jų nubaustas 1,5 metų laisvės atėmimo bausme, aštuoni – baudomis nuo 5100 iki 15 000 eurų, penki – areštu nuo nuo 39 iki 90 parų. 12-ai iš jų skirtos bausmės buvo sumažintos trečdaliu.

Šiuo metu 39 ikiteisminiuose tyrimuose, kurie atliekami pagal LR Baudžiamojo kodekso 292 str., įtarimai pareikšti dar 72 asmenims.

Už neteisėtą valstybės sienos perėjimą nuo birželio 1 d. du asmenys nubausti 2550 eurų ir 5000 eurų baudomis, dar 6 – areštu nuo 18 iki 75 parų. Visiems šiems kaltinamiesiems teismo baudžiamuoju įsakymu bausmės buvo sumažintos trečdaliu.

Šiuo metu įtarimai dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo pareikšti 71 asmeniui, atliekami 28 ikiteisminiai tyrimai.