Praėjusių metų gegužę Šiaurės Belfaste, Oakley Street gatvėje, esančiuose namuose lietuvio Š. Nauburaičio ir 44 m. latvio Mario Ludborzso išgertuvės baigėsi tragiškai – lietuvis įspyrė latviui į galvą iki 30 kartų ir užrišo jam ant galvos plastikinį maišą. Vėliau, jau ant mirusio M. Ludborzso kūno žmogžudys peiliu išraižė žodį „kiaulė“, į apatinius baltinius įkišo žaislinę žiurkę, o veidą apipylė balikliu.

Teismas žmogžudystę pavadino groteskiška ir pasibjaurėtina.

Š. Nauburaitis paliko nužudytojo palaikus irti namų virtuvėje daugiau nei savaitę, o tuo pat metu naudojosi M. Ludborzso banko kortele perkant alkoholinius gėrimus ir užkandžius.

Gegužės 23 d. Š. Nauburaitis pats atėjo į policijos nuovadą ir prisipažino dėl žmogžudystės, kurią jis neva įvykdė kaip satanistas.

Nurodytu adresu atvykę policijos pareigūnai aptiko smarkiai suirusius palaikus ir krauju aptaškytą virtuvę. Latvį pavyko atpažinti tik iš pirštų atspaudų – nužudytasis neturėjo jokių artimųjų Šiaurės Airijoje.

Išnagrinėjęs bylą teismas pripažino, jog žmogžudystė nėra susijusi su satanizmu.

Policijai Š. Nauburaitis teigė, jog su latviu susipažino bendruomeniniame imigracijos centre ir jis retkarčiais pakviesdavo M. Ludborzsą apsistoti jo namuose, nes latvis nakvodavo gatvėse.

Pasak Š. Nauburaičio, žmogžudystės dieną latvis buvo girtas ir kelis kartus nusišlapino jo namuose. Lietuvio teigimu, jis paprašė M. Ludborzso grąžinti jam 10 svarų sterlingų skolą, o latviui puolus prie galinių durų, Š. Nauburaitis trūktelėjo jį atgal ir užpuolė.