Tyrimas pradėtas po to, kai šių metų balandžio mėnesį Kaune, Sopranų g., pastebėta, kad iš buto galimai pavogti du dailininko Kazio Šimonio paveikslai: „Vartai į buvusį Benediktinų vienuolyną“ (1921 m.) ir „Kunigų seminarijos vartai iš profsąjungų gatvės“ (1923 m.), praneša Kauno apskr. policija.

Paveikslų matmenys 25x32 cm. Tyrimo metu gauta duomenų, kad tai antikvariniai, meninę ir istorinę vertę turintys kūriniai, priklausantys Lietuvos dailės nacionaliniam palikimui. Pirminiais duomenimis, padaryta turtinė žala siekia 14 tūkst. eurų.

Įtariama, kad vagystė galėjo būti įvykdyta dar vasario mėnesį.

Asmenis, galinčius suteikti bet kokios šiam tyrimui reikšmingos informacijos, prašome kreiptis į Kauno apskr. VPK policijos komisariato pareigūnus telefonu 8 700 62 783, 8 608 93 644 rašyti el. paštu loreta.brazinskiene@policija.lt arba skambinti skubios pagalbos telefonu 112.

Kauno apskr. VPK Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai dėl vagystės atlieka ikiteisminį tyrimą pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 178 str. 2 d. Už tai gresia bauda arba areštas, arba laisvės apribojimas, arba laisvės atėmimas iki šešerių metų.

Tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros 6-ojo skyriaus prokurorai.