Ankstų antradienio rytą (apie 5 val.) į Medininkų kelio postą vilkiku „Renault“ atvažiavo Rusijos pilietis. Vairuotojas deklaravo tranzitu per Lietuvą, iš Maskvos į Rusijos Kaliningrado sritį gabenantis 1152 dėžių konditerijos gaminių – vaflinių tortų.

Tačiau muitinės pareigūnams krovinio gabenimo būdas pasirodė keistokas – vasaros karštyje minėti tortai buvo vežami be jokios rimtesnės izoliacijos, ne šaldytuve, o tiesiog tentinėje puspriekabėje. Patikrinus puspriekabę rentgeno kontrolės sistema įtarimai tik sustiprėjo, o kai buvo išardytos pirmosios dėžės, paaiškėjo, kad vietoj tortų jos pilnos baltarusiškų cigarečių „Minsk Capital MS“.

Preliminariais duomenimis iš viso vilkike aptikta daugiau, nei 414 tūkst. pakelių nelegalių rūkalų, kurių vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – 1,45 mln. eurų.

Muitinės kriminalinėje tarnyboje (MKT) pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos, tyrimui vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai. Vairuotojas buvo sulaikytas dviem paroms, o vėliau paleistas, skyrus kardomąsias priemones – piniginį užstatą ir dokumentų paėmimą.

Kontrabandininkai mėgsta maskuoti nelegalias rūkalų siuntas įvairiais greitai gendančiais maisto produktais – daržovėmis, žuvimi, mėsa ir pan. Vien šiemet muitinės pareigūnai nelegalias cigaretes aptiko paslėptas svogūnų ir silkių kroviniuose.