Natūralu, kad piliečiai tokio pokalbio metu jaučia išgąstį ir raginami kuo skubiau pateikti prisijungimo duomenis, siekiant sustabdyti neteisėtus veiksmus gali prarasti budrumą.

Vien liepos mėnesio pirmosiomis dienomis keli Alytaus gyventojai patyrė didelius finansinius nuostolius. Apie 20 000 eurų 60 metų vyras prarado, kai sutuoktinė atskleidė banko prisijungimo kodus sukčiams. Nuo banko darbuotojais apsimetusių asmenų nukentėjo ir 70 metų alytiškė, kuri savo sąskaitoje pasigedo beveik 10 000 eurų, praneša Alytaus apskrities policija.

Nors bandymų sukčiauti ir neteisėtai pasipelnyti skaičius išlieka didelis, tačiau labai džiugu, kad didėja visuomenės sąmoningumas, kai sulaukę įtartino skambučio žmonės informuoja teisėsaugą, bet patys nenukenčia.

Liepos 12‒19 dienomis apie bandymus sukčiauti naudojant aprašytą schemą pranešė 7 piliečiai. Tačiau vien tą savaitę Prienų gyventoja prarado beveik 3500 eurų, o Alytaus – 1900 eurų.

Būkite budrūs ir atminkite, kad banko darbuotojai niekada neskambina klientams ir neprašo atskleisti prisijungimo duomenų. Primename, kad bankas taip pat niekada nesiunčia SMS žinučių ar el. laiškų su nuorodomis į banko svetainę ir neprašo atskleisti slaptažodžių, PIN kodų ar kitų konfidencialių duomenų.

Jeigu įtariate, kad buvote apgauti sukčių, kuo skubiau apie tai informuokite savo banką ir nedelsdami kreipkitės skubios pagalbos tarnybų telefonu 112.

Linkime piliečiams neprarasti budrumo ir perkant internetu bei itin atsakingai vertinti internetinėje erdvėje randamus skelbimus.