Trečiadienį VSAT Pagėgių pasienio rinktinės pareigūnai, turėdami informacijos, Pasvalio rajono Nečionių kaimo prieigose patikrinti sustabdė automobilį „Toyota Avensis“.

Lietuviškais registracijos numeriais pažymėtą transporto priemonę vairavo 56-erių Pasvalio rajono gyventojas. Pasieniečiai mašinos bagažinėje ir salone aptiko 8,5 tūkst. pakelių cigarečių „NZ Gold“ ir „Minsk Capital MS“ su baltarusiškais akcizo mokesčio ženklais.

Tyrimą tęsę VSAT pareigūnai tą pačią dieną atliko kratą Panevėžyje esančiame garažų masyve. Viename garaže aptikta 5800 pakelių įvairių markių „Minsk“ ir „NZ Gold“ cigarečių. Pakuotės taip pat pažymėtos Baltarusijos banderolėmis.

Iš viso į VSAT pareigūnų rankas pateko 14 300 pakelių baltarusiškų rūkalų. Tokio tabako gaminių krovinio vertė, įskaičiavus Lietuvoje privalomus sumokėti mokesčius, yra beveik 50 tūkst. eurų.

Cigaretes gabenęs Pasvalio rajono gyventojas uždarytas į areštinę.

VSAT Pagėgių pasienio rinktinėje dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis abiem asmenims pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tai gresia bauda arba laisvės atėmimas iki aštuonerių metų. Cigaretės ir transporto priemonė laikinai saugomi Pagėgių pasienio rinktinės Šiaulių pasienio užkardoje.