Klaipėdos apskrities VPK KPONTV kartu su Skuodo r. PK pareigūnais atliekant ikiteisminį tyrimą dėl narkotinių medžiagų platinimo, gauta informacija apie anksčiau neteistos, individualia veikla užsiimančios, 45 m. Klaipėdos miesto gyventojos galimai vykdomą narkotinių medžiagų kontrabandą į Lietuvą.

2021 m. birželio mėn. pradžioje kelyje Kaunas-Marijampolė-Suvalkai, atvykstant į Lietuvos Respubliką iš Lenkijos Respublikos, uostamiesčio teisėsaugininkai, bendradarbiaudami su Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnais, automobilyje sulaikė minėtą moterį.

Atlikus kratą pastarosios vairuotame automobilyje, rasta virš 100 paketų su, kaip įtariama, labai dideliu kiekiu (apie 11 kg) narkotinės medžiagos – kanapių.

Tęsiant tyrimo veiksmus, tą pačią dieną Klaipėdoje, Statybininkų pr., sulaikytas prie šios nusikalstamos veikos įtariama prisidėjęs moters giminaitis – 32 m. klaipėdietis. Pagal verslo liudijimą dirbantis asmuo anksčiau teisėsaugai nebuvo žinomas.

Abu įtariamieji buvo sulaikyti ir uždaryti į areštinę, vėliau įtariamajai paskirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas trims mėnesiams. Įtariamajam vyrui paskirtas rašytinis pasižadėjimas neišvykti, dokumentų paėmimas bei įpareigojimas periodiškai registruotis policijos įstaigoje.

Laikinai apribotos nuosavybės teisės į įtariamajai priklausantį automobilį.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius (ONKTS).

Už narkotinių, psichotropinių medžiagų gabenimą per Lietuvos Respublikos valstybės sieną nepateikiant muitinės kontrolei ar kitaip jos išvengiant arba neturint leidimo baudžiama laisvės atėmimu nuo 3 iki 10 metų.

Už neteisėtą disponavimą labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu numatytas laisvės atėmimas nuo 10 iki 15 metų.