Apie 19 val. operatyviosios tarnybos buvo iškviestos prie Radviliškio r., Rukaičių kaime esančio vandens telkinio. Liudininkai pasakojo, kad čia ką tik nuskendo vyras. Anot jų, prie tvenkinio automobiliu „Opel Omega“ atvažiavo trys vyrai su berniuku ir susiruošė maudytis. Vienas jų, kaip vėliau paaiškėjo tėtis, mažametį užsisodino ant pečių ir įbrido su juo, ketindamas sūnų irgi išmaudyti. Tačiau kiti du berniuką iš jo paėmė ir nunešė į krantą, o kai atsisuko, berniuko tėvo vandenyje jau nebesimatė.

Draugeliai, keletą minučių jo paieškoję ir neradę, suprato, kad šis bus nuskendęs, ir, prigriebę berniuką, sušoko į automobilį bei spruko nuo telkinio, praneša Šiaulių apskrities policija.

Į įvykio vietą atvykę Radviliškio rajono policijos pareigūnai tvenkinio pakrantėje pamatė išmėtytus rūbus, prausimosi priemones, nugertą degtinės butelį. Nei tvenkinio paviršiuje, nei krante vyro nesimatė. Kūną ištraukė atvykę gelbėtojai. Tai buvo 29 metų Pakruojo rajono gyventojas.

Iš įvykio vietos pasprukę jo draugeliai buvo sulaikyti po keliolikos minučių, kai automobilis „Opel Omega“ buvo rastas nuvažiavęs nuo kelio Pakruojo r., Baniulių kaime. Šalia jo suaugusių žmonių nesimatė, buvo tik sužalotas mažametis berniukas.

Pareigūnams aiškinantis įvykio aplinkybes, paaiškėjo, kad minėtu automobiliu galėjo važiuoti 27 metų Pasvalio gyventojas ir 17-metis radviliškietis. Jų aplink įvykio vietą esančiuose laukuose rasti nepavyko.

Po kiek laiko pareigūnai pastebėjo, kad nuo Voskonių kaimo pusės atvažiuoja „Audi A4“. Jam priartėjus, policininkai išvydo jiems pažįstamą 17-metį. Pareigūnai šoko į tarnybinį automobilį ir, nuvažiavę paskui jį, transporto priemonę sustabdė. Joje sėdėjo policijos ieškomi 17-metis ir 27 metų jo draugas. Bendraujant su pastaruoju, nuo šio sklido stiprus alkoholio kvapas, kalba buvo nerišli, judesiai nekoordinuoti. Vyras prisipažino, kad nuo kelio nuvažiavusią „Opel Omegą“ vairavo jis, nors teisės vairuoti ir neturi. Vairavimo įgūdžių neturintis vyras automobilio nesuvaldė ir nuvažiavo nuo kelio.

Išsigandę abu draugeliai pabėgo, automobilyje palikę penkiametį nuskendusio sugėrovo sūnų. Vyrai prisipažino trise gėrę alkoholį. Apie tai bylojo ir alkoholio matuoklio rodmenys. Vairuotojui buvo nustatytas 1,59 prom. girtumas, 17-mečiui - 0,57 prom. Apie nuskendusiojo girtumą duomenų nėra, nes medicinos ekspertai savo išvadų dar nepateikė.

Karštis, alkoholis ir Joninių šventinė nuotaika sugėrovams sujaukė smegenis tiek, kad, geriant antrą butelį degtinės, vyrams kilo mintis nusimaudyti. Maudynės vienam jų pasibaigė tragiškai, kitam dėl vairavimo neblaiviam pradėtas ikiteisminis tyrimas, o štai berniukas, kuriam per trumpą laiką net du kartus buvo iškilę mirtini pavojai, atsipirko nugaros nubrozdinimu. Likimas mažamečiui padovanojo antrąjį gimtadienį.