Policija pranešė, kad tyrimo veiksmai atlikti bendradarbiaujant kartu su Kalėjimų departamento pareigūnais. Baudžiamojon atsakomybėn iš viso patraukti septyni asmenys. Penki iš jų – 42 m. ir 24 m. moterys bei 36 m. ir du 30 m. vyrai įtariami narkotinės medžiagos – heroino bei psichotropinės medžiagos – amfetamino platinimu, veikiant organizuotoje grupėje.

Dar 2019 m. spalio mėn. Klaipėdoje, Naikupės g., policijos pareigūnai sulaikė vienoje iš Klaipėdos rajono įmonių dirbantį, anksčiau už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis teistą, 42 m. vyriškį. Asmens apžiūros metu rasta heroino.

Tęsiant tyrimo veiksmus, 2020 m. liepos mėn. Klaipėdoje, Paryžiaus Komunos g., sulaikyta 38 m., anksčiau neteista, niekur nedirbanti klaipėdietė. Jos asmens kratos metu rasta apie 14 g amfetamino.

Tą pačią dieną pareigūnai Klaipėdoje, Taikos pr., sulaikė minėtą psichotropinę medžiagą įtariama platinusią, niekur nedirbančią 42 m. uostamiesčio gyventoją. Atlikus kratą šios, anksčiau neteistos, moters gyvenamojoje vietoje rasta apie 24 g amfetamino, heroino ir metadono mišinio bei svarstyklės su kanapių pėdsakais.

Taip pat šios operacijos metu Klaipėdoje, Debreceno g., sulaikytas 30 m. vyras, įtariama pardavęs narkotines ir psichotropines medžiagas jau minėtiems – 42 m. amžiaus vyriškiui ir to paties amžiaus moteriai.

Atliktų kratų šio, už antspaudo, spaudo ar dokumento pagrobimą arba pagrobtojo panaudojimą teisto, 30 m. vyro gyvenamosiose vietose rasta apie 124 g amfetamino, 29 g kokaino, 11 g heroino, kanapių, metadono, dopingo medžiagų bei dvejos elektroninės svarstyklės su narkotinių medžiagų pėdsakais.

2021 m. vasario mėn. Kretingoje, Dobilų aklg., sulaikyta vieno iš nusikalstamos veikos organizatorių žmona – 24 m., tuo metu niekur nedirbusi Kretingos miesto gyventoja. Atlikus kratą moters gyvenamojoje vietoje rasta apie 60 g heroino, elektroninės svarstyklės su heroino pėdsakais, dopingo medžiagos.

Įtariama, kad šios nusikalstamos veikos organizatoriai – už neteisėtą kvaišalų platinimą nuteisti ir laisvės atėmimo bausmes atliekantys 36 m. ir 30 m. asmenys, per laisvėje esančius 30 m. bei 42 m. bendrininkus bei vieno iš įkalintųjų 24 m. žmoną, organizavo narkotinių (psichotropinių) medžiagų platinimą Klaipėdos apskrityje.

Penki įtariamieji buvo sulaikyti ir uždaryti į areštinę. Vėliau 30 m. įtariamajam paskirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas, o kitiems įtariamiesiems paskirtos švelnesnės kardomosios priemonės.

Laikinai apribotos nuosavybės teisės į įtariamiesiems priklausančias pinigines lėšas – daugiau nei 8 000 eurų ir apie 3 000 eurų vertės automobilį.

Už neteisėtą disponavimą dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu turint tikslą jas platinti numatytas laisvės atėmimas nuo 8 iki 10 metų.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.