Apie 100 tūkst. pakelių rūkalų aptikta vilkike, tranzitu per Lietuvą gabenusiame metalo krovinį. Buvo sulaikytas vilkiko vairuotojas ir trys kauniečiai, dviem mašinomis atvykę išsikrauti cigarečių į greta Babtų esančią automobilių stovėjimo aikštelę, pranešė MKT.

Gegužės 26–osios naktį, apie 1 val. 30 min, magistraliniame kelyje A1 patruliavę MKT pareigūnai pastebėjo įtartiną veiklą automobilių stovėjimo aikštelėje ties Babtais.

Patikrinus, paaiškėjo, kad čia darbuojasi ketvertas vyriškių, kurie iš krovininio vilkiko „Iveco“ į sunkvežimį „Mercedes Benz Atego“ mėgino perkrauti nelegalius rūkalus.

Minėtas vilkikas, vairuojamas Baltarusijos piliečio, buvo tik neseniai įvažiavęs iš Baltarusijos teritorijos ir tranzitu per Lietuvą gabeno metalą – apie 22 tonas plieninių armatūrinių strypų. Muitinės pareigūnų žiniomis šis metalo krovinys vėliau turėjo būti plukdomas į Islandiją.
Tačiau per Lietuvą važiavęs vilkikas stabtelėjo ties Babtais, kur dviem automobiliais („Volkswagen“ ir „Mercedes Benz Atego“) atvykę trys Kauno gyventojai mėgino išsikrauti slaptą cigarečių krovinį.

Cigarečių kontrabanda buvo gerai užmaskuota: paslėpta vilkiko puspriekabės priekyje įrengtoje slėptuvėje, atskyrus dalį puspriekabės imitacine sienele. Vyriškiai kaip tik darbavosi, nuėmę puspriekabės tentą ardė minėtą slėptuvę.

MKT pareigūnai sulaikė visus keturis vyriškius, automobilius ir kontrabandą – cigaretės dar nėra tiksliai suskaičiuotos, preliminariais duomenimis slėptuvėje būta 110 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių „Minsk“, „NZ Gold“ ir „Queen Menthol“. Jų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – apie 400 tūkst. eurų.

MKT Kauno skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis, jam vadovauja Kauno apygardos prokurorai.

Sulaikytieji vėliau buvo paleisti, skyrus kardomąsias priemones – rašytinius pasižadėjimus neišvykti, dokumentų paėmimą. Baltarusijos piliečiui skirtas piniginis užstatas.