Gegužės 25 d. tyrėjai Raseiniuose, Stonų g. gyvenamojo namo kieme, pastebėjo „VW Golf“, apie kurį turėjo informacijos, jog juo važinėja asmuo, galintis neteisėtai disponuoti kontrabandinėmis cigaretėmis.

Tyrėjai užfiksavo, kaip vyras, išsinešęs iš gyvenamojo namo juodos spalvos plastikinį maišą, įsidėjo jį į automobilio bagažinę ir šiuo automobiliu išvažiavo. Išvažiuojantį iš Raseinių miesto, Paraseinio kaime, pareigūnai automobilį sustabdė. Pradarę juodąjį maišą, jame išvydo 50 pakelių cigarečių „Fest“ ir 40 pakelių „Minsk Capital QS“ su baltarusiškomis banderolėmis.

Automobilį vairavęs 31 metų Raseinių rajono gyventojas tvirtino, kad rūkalus nusipirko iš matymo pažįstamo asmens savo reikmėms. Jis prisipažino, kad broliui priklausančiame gyvenamajame name Stonų g., kuriame sulaikytasis yra įsirengęs patalpą sportuoti, turi dar cigarečių. Minėtu adresu administracinio poėmio metu pareigūnai rado dar 440 pakelių kontrabandinių cigarečių „Fest“ ir 10 pakelių „Minsk Capital QS“. Taigi iš apyvartos tyrėjai iš viso paėmė 540 pakelių kontrabandinių cigarečių, kurių muitinė vertė su privalomais sumokėti mokesčiais yra 1874 eurai.

Raseiniškis neįtikino pareigūnų, kad sportuojantis vyras taip intensyviai rūko, kad rūkalų po pakelį net pusantrų metų užtektų. Ir toks melas visai be reikalo, jis nieko negelbsti, nes akcizais apmokestinamų prekių tiek įsigijimas, tiek laikymas ir gabenimas, tiek naudojimas ar realizavimas pažeidžiant nustatytą tvarką, kai šių prekių vertė viršija dešimt, bet neviršija penkiasdešimt bazinių bausmių ir nuobaudų dydžių, vis tiek užtraukia baudą nuo dviejų tūkstančių iki penkių tūkstančių penkių šimtų devyniasdešimt eurų.

Papildomai dar gali būti skiriamas ir gabenimo priemonės, kuria akcizais apmokestinamos prekės buvo neteisėtai gabenamos, konfiskavimas. Taigi kontrabandiniai rūkalai, kurie pigesni ir dėl to turi paklausą, kainuoja labai brangiai.