Užgesinus gaisrą rasti keturių žmonių lavonai. Ugniagesių duomenimis, žuvo vienas suaugęs ir trys nepilnamečiai.

Atvykus ugniagesiams, dviejų aukštų gyvenamasis namas degė atvira liepsna. Iki atvykstant gelbėtojams, du gyventojai jau buvo iššokę pro antrojo aukšto langus, dar vienas išėjęs iš pirmojo aukšto. Apmalšinę liepsnas gaisravietėje ugniagesiai rado 3 vaikų ir moters kūnus, praneša Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.

Anykščių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Saulius Slavinskas Delfi sakė, kad žuvo 2020 m. gimusi mergaitė, du berniukai, gimę 2012 ir 2015 m., bei mergina, gimusi 2001 m.

Foto: PAGD

Trys žmonės išsigelbėjo: moteris su sugyventiniu bei 17-metis vaikinas. Visi išsigelbėjusieji buvo neblaivūs. Ši šeima gaudavo socialinę pagalbą.

Ugniagesiai aiškinasi gaisro priežastį. Pasak Anykščių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresniojo inspektoriaus Lauryno Gabrilavičiaus, apsilankiusio gaisro vietoje, kuriame aukšte kilo gaisras, neaišku: „Labai skaudu, kad gaisre žuvo žmonės. Nustatyti gaisro priežastį iškviesti Gaisrinių tyrimų centro specialistai. Pirminiais duomenimis, vakar vakare, apie 23 val., dar buvo kūrenama krosnis“.

Trečiadienį socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė su Anykščių rajono savivaldybės meru Sigučiu Obelevičiumi, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos, „Maltiečių“, „Raudonojo kryžiaus“, „Carito“, „Maisto bankas“ atstovais po įvykusio gaisro Anykščių rajone aptarė pagalbos planą šeimai.

„Tragiška netektis Anykščiuose – didžiulė nelaimė mums visiems. Reiškiu nuoširdžią užuojautą žuvusiųjų artimiesiems“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Pasak ministrės, kartu su vietos bendruomene, nevyriausybinėmis organizacijomis ir atsakingomis institucijos nukentėjusiai šeimai bus suteikta visa reikiama pagalba. Iš ankstyvo ryto nelaimės vietoje jau dirba atvejo vadybos specialistai, psichologai. Teikiama visapusė parama, konsultacijos. Institucijos intensyviai bendrauja su iš gaisro išsigelbėjusiais šeimos nariais.

Pagalbos šeimai koordinavimu jau rūpinasi Anykščių rajono savivaldybė. Anykščių meras S. Obelevičius informavo, kad netrukus šeimai bus suteiktas kitas socialinis būstas. „Maisto bankas“, „Maltiečiai“, „Raudonasis kryžius“ ir „Caritas“ parems šeimą reikalingais daiktais, maistu, savanoriai padės įsirengti būstą.

Susitikimo metu sutarta, kad artimiausiu metu bus tariamasi dėl efektyvesnio gaisrų prevencijos užtikrinimo socialiniuose būstuose bei glaudesnio atvejo vadybininkų ir NVO bendradarbiavimo.