Švenčionyse, Taikos g., patruliai, prisiviję ir sustabdę automobilį „Audi A6“, bagažinėje aptiko 4 juoda plėvele apvyniotus ryšulius. Kaip paaiškėjo, juose buvo 2 000 pakelių, t. y. 40 000 cigarečių, „Minsk Capital Ms“, paženklintų Baltarusijos Respublikos banderolėmis.

Asmuo, gabenęs rūkalus, nustatytas, jam pradėta administracinio nusižengimo, numatyto Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 209 str. 7 d., teisena.

Už akcizais apmokestinamų prekių įsigijimą (išskyrus energinius produktus ir elektros energiją), laikymą, gabenimą, naudojimą ar realizavimą pažeidžiant nustatytą tvarką, prekybą akcizais apmokestinamomis prekėmis be banderolių ar kitų specialių ženklų arba su seno pavyzdžio banderolėmis, kai neteisėtai įsigytų, laikomų, gabenamų, naudotų ar realizuotų prekių vertė viršija penkiasdešimt, bet neviršija vieno šimto penkiasdešimt bazinių bausmių ir nuobaudų dydžių, gresia bauda nuo penkių tūkstančių dviejų šimtų iki šešių tūkstančių eurų. Tai pat gali būti skiriamas gabenimo priemonės, kuria akcizais apmokestinamos prekės buvo neteisėtai gabenamos, konfiskavimas.

Foto: Vilniaus aps. VPK