Trečiadienį, kovo 10 d., 8.20 val., Kaune, H. ir O. Minkovskių g., mobilusis greičio matuoklis užfiksavo didžiausią praėjusios savaitės viršytą greitį – automobilis „Nissan X-Trail“, vietoje nustatytų 50 km/val., važiavo 106 km/val. greičiu. Vairuotojui automatiniu būdu suformuotas ir išsiųstas protokolas su administraciniu nurodymu.

Praėjusią savaitę į kelių policijos pareigūnų akiratį pateko ir neblaivūs vairuotojai. Penktadienio, kovo 12-osios, naktį, apie 1.30 val., Kauno r., Ringaudų kaime, patikrinimui buvo sustabdytas įtartinai manevruojantis automobilis „Mercedes Benz“. Bendraujant su automobilio vairuotoju (gim. 1977 m.) nuo jo sklido stiprus alkoholio kvapas – vyras pripažino vos prieš dvi valandas vartojęs alkoholio, praneša Kauno apskrities policija.

Pareigūnai alkoholio matuokliu vairuotojui nustatė vidutinį girtumo laipsnį – 2,14 prom. Tai didžiausias per visą savaitę nustatytas girtumo laipsnis automobilio vairuotojui Kauno apskrityje.

Tos pačios dienos pavakarę, apie 18.40 val., Kauno r., magistraliniame kelyje Vilnius-Kaunas-Klaipėda, dviratį vairavo neblaivus vyras (gim. 1967 m.). Jam taip pat nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 1,74 prom. Už tai vyrui surašytas administracinio nusižengimo protokolas – už dviračio vairavimą esant neblaiviam, jam gresia bauda nuo 150 iki 200 eurų.

Penktadienį buvo pradėta ir visą savaitgalį tęsta papildoma policinė priemonė, skirta neblaiviems, apsvaigusiems nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vairuotojams, saugos diržų naudojimo, pėsčiųjų kontrolę bei kitiems teisėtvarkos pažeidimams išaiškinti. Iš viso per savaitgalį Jonavos rajone, Kauno mieste ir rajone blaivumą teko pasitikrinti daugiau kaip 3000 vairuotojų.

Šeštadienį, kovo 13 d., Kauno mieste ir rajone buvo išaiškinti 5 neblaivūs vairuotojai, visiems jiems nustatytas lengvas girtumas (0,78 prom., 0,52 prom., 0,98 prom., 0,68 prom. ir 0,89 prom.). Iš jų keturiems vairuotojams gresia baudos nuo 800 iki 1100 eurų. Vieno vairuotojo, 2013 m. praradusio teisę vairuoti, jos nesusigrąžinusio ir nesumokėjusio baudos, laukia gerokai didesni nemalonumai – už pakartotinį vairavimą apsvaigus neturint teisės vairuoti, asmeniui gresia bauda nuo 1200 iki 2000 eurų, už vairavimą neturint teisės vairuoti, kai tokia teisė yra atimta ar sustabdyta, gresia bauda nuo 1100 iki 1500 eurų, taip pat numatyta ir automobilio konfiskacija.

Dar 5 vairuotojai vairavo transporto priemones neturėdami tam teisės, visiems jiems gresia baudos nuo 300 iki 450 eurų.

Sekmadienio popietę Jonavos r., toliau tęsiant patikrinimus, buvo nustatyti dar 2 neblaivūs vairuotojai – 0,5 prom. ir 1,91 prom. Pastarasis teigė vykęs į greitojo maisto restoraną, tačiau vietoje to, už vairavimą išgėrus daugiau kaip pusantros prom., jo atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas. Išaiškinti dar 2 vairuotojai, neturėję teisės vairuoti. Vienas jų nesusigrąžino teisės vairuoti nuo 2014 m., kai ši buvo atimta.

Viešosios tvarkos pažeidimų per visą savaitgalį neužfiksuota.

Praėjusią savaitę fiksuotas ir nekasdienis Kelių eismo taisyklių pažeidimas – Kaune, Maironio g., užsienio pilietis (gim. 1989 m.) vairavo automobilį „Range Rover Land Rover“, ant kurio valstybinio numerio ženklų buvo užklijuota šviesą atspindinti plėvelė, skirta užmaskuoti valstybinį numerį, t. y. fotografuojant su blykste plėvelė atsispindi ir nesimato numerio simbolių. Vairuotojas teigė apie maskuojančią plėvelę nieko nežinojęs. Taip pat nustatyta, kad automobilio priekinių šoninių stiklų šviesos laidumas mažesnis, negu leistina neturint leidimo. Už šiuos pažeidimus vairuotojui surašytas administracinio nusižengimo protokolas. Už valstybinių numerių maskavimą gresia bauda nuo 240 iki 340 eurų ir teisės vairuoti atėmimas nuo šešių iki dvylikos mėnesių.

Iš viso per savaitę Kelių patrulių kuopos pareigūnai nustatė 11 neblaivių vairuotojų ir 2 dviratininkus. Išaiškinta ir 15 vairuotojų, neturėjusių teisės vairuoti transporto priemonių, bei kiti pavieniai Kelių eismo taisyklių pažeidimai.