Į Telšių ir Šiaulių apskrities policijos kriminalistų akiratį Lukas Šarpnickas pateko, kai sausio viduryje buvo gautas advokato iš Vilniaus pareiškimas. Atstovaudamas vienai automobiliais prekiaujančiai Vokietijos bendrovei, jis pareigūnų prašė pradėti ikiteisminį tyrimą ir minėtą asmenį patraukti baudžiamojon atsakomybėn, pranešė policija.

Praėjusių metų gruodį telšiškis su viena Vokietijos bendrove sutarė dėl keturių transporto priemonių pirkimo. Vaikinas už „BMW 325“, „Mercedes-Benz B200“, „Škoda Octavia“ ir „Jeep Grand Cherokee“ suderėjo 25 700 eurų.

Lietuvis, nusiuntęs monitoriaus ekrano nuotrauką, kurioje matyti už perkamus automobilius padaryti bankiniai pavedimai, įtikino vokiečių bendrovės vadovą, kad pinigai sumokėti ir paskatino jį transporto priemones pakrauti į vilkiką bei išsiųsti į Lietuvą.

Kai vokiečiai nesulaukė į sąskaitą įkrintančių pinigėlių, Lukas Šarpnickas juos tikino, kad tuoj pat išspręs šią problemą. Tačiau realiai jis jokių pavedimų atlikęs nebuvo, o vokiečiai buvo gavę tik klastočių vaizdus.

Telšiškis sausio 26 d. policijos pareigūnų buvo sulaikytas, kai pardavė iš Vokietijos bendrovės pasisavintą automobilį „BMW 325“.

Sulaikymo metu pas jį rasti dar du iš apgautosios bendrovės pasisavinti automobiliai. Dar vienas pasisavintas automobilis iš vaikino buvo paimtas anksčiau. Kadangi automobiliui buvo paskelbta paieška, tai Luko Šarpnicko vairuojamą automobilį Utenoje sustabdę pareigūnai jo jam nebeatidavė.

Iki šiol įtariamajam buvo skiriamos kardomosios priemonės, nesusijusios su laisvės atėmimu. Tačiau jos buvo neefektyvios, nes vaikinas darė vis naujas nusikalstamas veikas. Tyrėjai mano, kad dar yra ir tokių, apie kurias jie nežino.

Siekiant nustatyti visas Luko Šarpnicko nusikalstamas veikas, kviečiami atsiliepti visi nuo jo nukentėję gyventojai. Pareigūnai informacijos laukia telefonais (8 700) 62800, (8 611) 11406 arba elektroniniu paštu redas.vaisvilas@policija.lt.

Šįkart įtariamajam taikyta pati griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas.