Prokuratūra informavo, jog ikiteisminio tyrimo, kurį atliko Šiaulių apskrities policijos Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai, metu nustatyta, kad uždarosios akcinės bendrovės, įsikūrusios Mažeikių rajone, buhalterė pinigus savindavosi, manoma, sau į asmeninę sąskaitą pervesdama įvairias sumas įmonės lėšų. Moteris naudojosi įmonei priklausančio PIN kodų generatoriumi – tokiu būdu atlikdavo pavedimus.

Įmonės vadovei net nekilo įtarimų, kad jos darbuotoja gali taip neatsakingai elgtis. Nusikalstama veika išaiškėjo, kai bendrovės direktorė pradėjo naudoti SMART ID paslaugą ir taip pati prisijungė prie įmonės elektroninės bankininkystės. Peržiūrėjusi sąskaitos išrašą, ji pamatė pasikartojančius pervedimus į buhalterės sąskaitą, kuriai darbo užmokestį įprastai mokėdavo grynaisiais.

Ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad kaltinamoji nuo 2011 metų iki 2020 metų spalio kiekvieną kartą sau į sąskaitą persivesdavo nuo keliasdešimt iki kelių šimtų eurų. Moteris savo kaltę pripažįsta, tačiau negali paaiškinti tokio savo elgesio motyvų.

Buvusi buhalterė su įmone yra pasirašę susitarimą, kad pasisavintus svetimus pinigus moteris grąžins į bendrovės banko sąskaitą. Šiuo metu jau yra grąžinta dalis pasisavintų lėšų.

Baudžiamasis kodeksas tam, kas pasisavino jam patikėtą ar jo žinioje buvusį didelės vertės svetimą turtą ar turtinę teisę arba didelės mokslinės, istorinės ar kultūrinės reikšmės turinčias vertybes, baudžiamas laisvės atėmimu iki dešimties metų.

Baudžiamoji byla perduota Šiaulių apygardos teismui.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (10)