Ikiteisminio tyrimo duomenimis, praėjusių metų rugpjūčio mėnesio pabaigoje trys vaikinai (gim. 1997 m., 1999 m. ir 2002 m.) atvyko į butą Vilniuje, kurį anksčiau buvo išsinuomoję. Pasinaudodami tuo, kad žinojo, kur yra laikomas buto raktas, jie, manoma, raktu atrakino duris ir įsibrovė į butą. Iš ten vaikinai, įtariama, pagrobė televizorių.

Kitą dieną bendrininkai, prie jų prisijungus 17-metei merginai, sostinėje išsinuomojo kitą butą. Iš šio buto jaunuoliai, tyrimo duomenimis, pavogė televizorių, įvairių buities daiktų bei 15 paveikslų, įvertintų daugiau kaip 14 tūkst. eurų.

Įtariama, kad vogtus televizorius ir meno kūrinius bendrininkai nugabeno į lombardą, kur dirbo jų pažįstama mergina (gim. 2001 m.). Kaip lombardo darbuotoja ji atvežtus daiktus supirko, manoma, žinodama, kad didelės vertės turtas galbūt gautas nusikalstamu būdu.

Baudžiamajame kodekse numatyta, kad tas, kas pagrobė didelės vertės svetimą turtą, baudžiamas laisvės atėmimu iki aštuonių metų. Tam, kas įgijo ir realizavo didelės vertės turtą, žinodamas, kad jis įgytas nusikalstamu būdu, gresia bauda, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki šešerių metų.

Kaltinamųjų atsakomybę sunkina tai, kad nusikalstamas veikas jie įvykdė bendrininkų grupėje, net trys iš jų yra anksčiau teisti.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Vilniaus miesto apylinkės teismui.