Ketvirtadienį Vilniaus oro uoste pasieniečiai sulaikė iš Prancūzijos sostinės Paryžiaus už šalies įstatymų pažeidimus išsiųstą 22-ejų Rietavo gyventoją. Dokumentų patikrinimo metu nustatyta, kad jo kaip įtariamojo nusikaltimo padarymu nuo praėjusių metų spalio 20 d. ieškojo Klaipėdos apskrities policija.

Pasieniečiai sulaikytą vyrą pristatė į sostinės oro uosto užkardos patalpas. Tą pačią dieną ieškomasis perduotas atvykusiam paieškos iniciatoriaus konvojui, praneša VSAT.

Praėjusiais metais dėl koronaviruso pandemijos ir įvairių apribojimų gerokai sumažėjus vykstančiųjų per sieną srautams, sumažėjo ir pasieniečių sulaikytų ieškomų asmenų. 2020 m. VSAT pareigūnai iš viso sulaikė 1775 dėl įvairių priežasčių ieškotus asmenis. Užpernai, 2019-aisiais, tokių sulaikytųjų buvo 2439.

Pernai daugiausiai tokių asmenų įkliuvo šalies oro uostuose dirbantiems pasieniečiams – 1262. Pasienyje su Baltarusija sulaikyti 97 ieškomieji, prie sienos su Rusija – 44. Dar 267 asmenų keliones pasieniečiai nutraukė pajūryje, 105 teisingumo vengusieji sulaikyti šalies viduje arba prie Europos Sąjungos vidaus sienų su Latvija ir Lenkija.

Iš visų 1775 praėjusiais metais sustabdytų ieškomųjų net 1439 vengė atlikti privalomąją pradinę karo tarnybą. Tokiems asmenims tiek atvykus iš užsienio, tiek ir išvykstant iš Lietuvos pasieniečiai įteikia šaukimus atvykti į regioninius Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos skyrius ir jų laisvės nesuvaržo.

98 ieškomieji sulaikyti, nes bandė išvengti administracinės atsakomybės už įvairius pažeidimus, 81 asmuo įkliuvo kaip įtariamasis nusikaltimo padarymu. Dar tiek pat sulaikytųjų – 81 – kelionę turėjo baigti pasieniečiams nustačius, jog jie yra ieškomi kaip skolininkai dėl lėšų išieškojimo. Likusieji buvo ieškomi dėl įvairių kitų priežasčių.

Daugiausiai tarp sulaikytųjų, 1699 asmenys, yra Lietuvos piliečiai. Pasieniečiams taip pat įkliuvo 37 teisingumo vengę ukrainiečiai, 13 baltarusių bei dar 18 valstybių piliečiai.